Nowy serial Viasat History Polsat: "Ostatni Królowie - Wojownicy Europy"

Redakcja
13.03.2017 10:01
A A A
Ostatni Królowie - Wojownicy Europy

Ostatni Królowie - Wojownicy Europy (materiały prasowe)

Tysiąc lat temu Wiking, Sakson i Norman walczyli o chwałę i koronę małej wyspy u wybrzeży Europy. W ciągu roku dwóch z nich zginęło w bitwie. Trzeci został zwycięzcą, zdobywając majątek i władzę, o jakich nawet nie marzył. Dzięki najnowszym analizom starożytnych dokumentów, odkryjemy nowe fakty o ludziach żądnych władzy, krwi i bogactwa. Przyjrzymy się walce o kulturę i przekonania.

Historyk Dan Snow opowie o rodzinnych waśniach, zdradach i spiskach, które zmieniły Europę. Odwiedzi miejsca wydarzeń, które zaważyły na losach naszego kontynentu, między innymi Caen, Stamford Bridge, Hastings, oraz Opactwo Westminsterskie. Razem z nim trafimy do świata Wikingów - żeglujących wojowników uzbrojonych w topory. Dan Snow przeprowadzi eksperymenty, które pomogą nam zrozumieć realia dostaw, transportu i produkcji broni w tamtych czasach. Wszystko to pozwoli na przywrócenie do życia brutalnej i niezwykłej historii w obrazowych i realistycznych odcinkach serii.


Dan Snow bada intrygi polityczne i rodzinne zdrady pomiędzy Wikingami, Anglosasami i Normanami, które doprowadziły do wojny, w tym bitwy pod Hastings.


Uważam się za osobę, która żywi się, śpi i oddycha historią. Piszę o niej, czytam, analizuję, tweetuję, publikuję na Facebooku, filmuję, nagrywam i opowiadam.
Dan Snow


Premiera w środę 15 marca o 21:00 na Polsat Viasat History.

Ostatni Królowie - Wojownicy Europymateriały prasowe

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ROCK RADIA