[ANATOMIA ROCKA] Aerosmith

Redakcja
18.05.2017 17:35
A A A
Aerosmith

Aerosmith (Facebook)

Formacja zawiązała się jesienią 1970 rok, kiedy w świecie muzyki zaczęły królować mocniejsze brzmienia. Panowie opierają swój styl gry na mocnych, bluesowych riffach Joe Perrego i emocjonalnym wokalu Stevena Tylera. Obaj, uznawani są za duet liderów grupy, zwany Toxic Twins, który napędza machinę Aerosmith. Tyler i Perry tworzą pełne energii występy, muzyka Aerosmith stanowi wypadkową tej wzajemnej chemii. Kojarzycie emocje pomiędzy Slashem & Axlem? To jest coś w tym stylu i doskonale się sprawdza w muzyce!

Aerosmith wydali łącznie 15 albumów studyjnych, wiele kompilacji i nagrań live z koncertów. Ich debiut rozpoczął się od pierwszej płyty o tytule Aerosmith. W dalszym ciągu zespół zdobywał nowych fanów, wieloma świetnymi płytami, jak Toys in The Attic z 1975, kolejną Rocks z 1976 czy choćby Draw The Line i Pernament Vacation. Nie sposób jest wymienić wszystkich nagrań zespołu, ale warto pamiętać o słynnych hitach puszczanych na MTV w latach '90, takich jak 'Cryin, w klipie do którego wystąpiła córka Tylera, Liv Tyler i gwiazdka lat 90. Alicia Silverstone. Aerosmith stworzyli również jeden z pierwszych kawałków rap rockowych razem z grupą Run DMC.


Aerosmith grają razem już niecałe 50 lat. Od tamtej pory zagrali występy na scenach całego świata. Jest to zespół który okiełznał i połączył estetykę Led Zeppelin z amerykańskim poczuciem swobody i zarazem dzikości. Band odwiedził Polskę po raz pierwszy dopiero w 1994 rok. Przez następne lata grał u Nas okazyjnie. W tym roku będziemy ich gościć ponownie na koncercie 2 czerwca w Krakowie, podczas pożegnalnej trasy Aero-Vederci Tour.


Mateusz Damięcki

Fantastyczny zespól! Steven Tyler słynie z wielkiego głosu. Chłopaki mają też świetnie wyprodukowane teledyski. Wielki szacunek.


Robert Janowski

Widziałem Aerosmith na żywo w Łodzi. Ich występ był prawdziwym show!


Piotr Rogucki

Teledyski z pięknymi dziewczynami m.in. z córką Stevena Tylera czy Alicią Silverstone działały na moją wyobraźnie. Byłem fanem tej kapeli.


Wojtek Mazolewski

Ulubiony kawałek Aerosmith? "Crazy" z Liv Tyler!


Więcej wypowiedzi w najbliższym wydaniu Anatomii Rocka, już w najbliższy weekend - 20 i 21 maja!

Zaprasza Mariusz Stelmaszczyk

Ruszamy w sobotę od 9:50!

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ROCK RADIA