Musical "Lazarus" Davida Bowiego w wirtualnej rzeczywistości!

Katarzyna Ratasiewicz
13.04.2017 11:14
A A A
David Bowie

David Bowie (Adam Bielawski CC 3.0 | Wikimedia Commons)

"Lazarus" to nie tylko ostatnia płyta Davida Bowiego, ale także musical, który napisał razem z Endą Walshem na podstawie powieści Waltera Tevisa "The Man Who Fell to Earth". Premiera sztuki miała miejsce pod koniec 2015 roku w New York Theatre Workshop. Była też grana w londyńskim King's Cross Theatre od 25 października 2016 do 21 stycznia 2017.

Ci którzy przegapili przedstawienie już wkrótce będą mieli okazję doświadczyć go w zupełnie nowatorski sposób. 30 kwietnia nagrana sztuka zostanie wyświetlona w Lydia & Manfred Gorvy Lecture Theatre podczas V&A's 2017 Performance Festival w wirtualnej rzeczywistości. Widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienie przez specjalne okulary VR, zostanie też wyjaśniony proces jego nagrywania.


Oprócz pokazu, będzie można uczestniczyć w dyskusji filmowców z Victoria and Albert Museum i przedstawicieli Royal Shakespeare Company dotyczącej nowych możliwości, jakie daje wirtualna rzeczywistość w kwestii rejestrowania wydarzeń teatralnych.


V&A's 2017 Performance Festival odbędzie się pomiędzy 21 a 30 kwietnia w londyńskim Victoria and Albert Museum, większość planowanych imprez jest darmowa.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ROCK RADIA