Rolling Stones z wyjątkową setlistą

Wojtek Ratuszny
13.09.2017 10:45
A A A
Mick Jagger i Keith Richards podczas koncertu Rolling Stonesów na stadionie Wembley, 2003 r.

Mick Jagger i Keith Richards podczas koncertu Rolling Stonesów na stadionie Wembley, 2003 r. (AP/YUI MOK)

Podczas koncertu w Hamburgu zespół wprowadził wiele zmian w swojej setliście koncertowej. W Niemczech bawiło się ponad 80000 fanów. Sprawdźcie, co usłyszeli!

9 września w Hamburgu fani zespołu już na początku występu usłyszeli zmiany. Mick Jagger i spółka zaczęli od "Sympathy for the Devil". Utwór ten Stonesi grali najczęściej pod koniec swoich występów. Największą niespodzianką było jednak "Dancing with Mr. D". Według informacji, utwór ten nie był wykonywany na żywo od października 1973 roku. To nie koniec niespodzianek. Widzowie w Hamburgu usłyszeli również "Under My Thumb" z płyty "Aftermath" (grany ostatni raz ponad 10 lat temu) oraz "Play With Fire"(23 lutego 1990 roku). Pojawiły się też dwa utwory z płyty "Blue & Lonesome" zawierającej bluesowe covery takich artystów jak Howlin' Wolf, Jimmy Reed i Little Walter.

Fani mogą być z pewnością zadowoleni. Wszystko wskazuje na to, że członkowie zespołu nie myślą o emeryturze. Keith Richards podczas występu powiedział:

"Jeszcze nie skończyliśmy. Nadal jest za wcześnie, aby rozmawiać o zakończeniu. Jest jedna rzecz, której jeszcze nie osiągnęliśmy, naprawdę ciężko powiedzieć, jak długo możemy to robić".

Trasa potrwa jeszcze półtora miesiąca. Zespół zakończy europejską trasę dwoma koncertami w Paryżu (19, 22 października). Legendy rocka odwiedzą w tym czasie 12 państw.

Poniżej wyjątkowa setlista z Hamburga:

1. "Sympathy for the Devil"
2. "It's Only Rock 'n' Roll (But I Like It)"
3. "Out of Control"
4. "Just Your Fool"
5. "Ride 'Em on Down"
6. "You Can't Always Get What You Want"
7. "Play With Fire"
8. "Dancing With Mr. D"
9. Under My Thumb"
10. "Paint It, Black"
11. "Honky Tonk Women"
12. "Slipping Away"
13. "Happy"
14. "Miss You"
15. "Start Me Up"
16. "(I Can't Get No) Satisfaction"
17. "Gimme Shelter"
18. "Jumpin' Jack Flash"

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ROCK RADIA