King Crimson wydaje Sailors' Tales

Wojtek Ratuszny
13.09.2017 13:23
A A A
Zespół King Crimson

Zespół King Crimson (Mat.organizatora)

Świetna wiadomość dla fanów King Crimson. Zespół wydaje 27 płytowy box, który zawierać będzie zremasterowane wersje starszych płyt, oraz niepublikowane materiały.

Kultowy zespół, przygotował dla fanów niespodziankę. Sailors' Tales, zawierać będzie wiele niepublikowanych materiałów brytyjskiej grupy. znajdą się tam między innymi zremasterowane wersje płyt "In the Wake of Poseidon" (1970), "Lizard" (1970) i "Wyspy" (1971). Dodatki obejmują rozszerzoną wersję Earthbound, z nagraniami na żywo z 1972 roku. Znajdzie się tam również sześć dysków koncertowych, zarejestrowanych w Niemczech i w Wielkiej Brytani z 1971 roku, oraz dziewięć płyt nagrań z amerykańskiej trasy koncertowej King Crimson w 1972 roku - wiele z nich nigdy wcześniej nie zostało wydanych.

Poza materiałami audio, Sailors' Tales zawierać będzie również płyty DVD i Blu Ray, na których będzie można zobaczyć koncerty zespołu. Znajdą się tam również pamiątki dla fanów. Mają to być między innymi notatki liniowe napisane przez Sida Smitha, obecnego członka Crimson Jakko Jakszyka i Davida Singletona.


Box nawiązuje do niespodziewanego powrotu King Crimson. Premiera zestawu zaplanowana jest na 3 listopada. Jest to historyczny przegląd dorobku legendarnej grupy, która z przerwami istnieje już prawie 50 lat. Zespół wrócił ponownie w 2013 roku. Jest w trakcie amerykańskiej trasy koncertowej. Sailors' Tales można zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie zespołu.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

SŁUCHAJ ROCK RADIA