Lato z Estradą w Poznaniu!

Redakcja
02.07.2019 11:40
A A A
lato z estradą

lato z estradą (materiały prasowe)

W ramach kolejnej edycji Lata z Estradą rusza kino plenerowe w różnych dzielnicach Poznania. Na filmy zaprasza Rock Radio!

W ramach Lata z Estradą w Poznaniu odbędzie się aż 16 plenerowych seansów kina letniego.
Partnerami inicjatywy są nie tylko Rady Osiedli, instytucje oświatowe i placówki muzealne znajdujące się w dzielnicach oddalonych od centrum Poznania, ale przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy tych dzielnic.


W tym roku wydarzenia odbywają się pod hasłem Wiele Kultur – Jeden Świat. Sięgają bowiem do tradycji i kultur świata: Japonii, Indii, Hiszpanii, Grecji oraz Afryki, w tym krajów Maghrebu. Organizatorzy nie zapomną także o tradycjach Poznania i Wielkopolski. 
Podczas twórczych warsztatów, potańcówek, seansów kina letniego, przez gry i zabawy będzie można poznać zwyczaje, teatr, muzykę, baśnie i legendy z różnych stron świata. Sferyczne planetaria dadzą nawet okazję, żeby zerknąć w gwiazdy. 


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Już dziś tj. 2 lipca o 21.30 w dzielnicy Naramowice w ramach "Lata na Naramkach" przy ul. Jasna Rola zobaczycie „Hiszpański temperament/Jak zostać Baskiem”, reż. Emilio Martinez Lazaro, 2014. To komedia obyczajowa podejmująca temat odmienności kultury Basków w Hiszpanii. Główny bohater, Rafael (rodowity mieszkaniec Sevilli, który nigdy nie opuścił Andaluzji) wyrusza w nieznane podążając za baskijską, tajemniczą kobietą.

Ten sam film pokaże dzielnica Smochowice  tj. 5 lipca.
Pokaz będzie miał miejsce w obiekcie sportowym na ul. Barniewskiej.

Jednak to dopiero początek festiwalu.
Koniecznie odwiedźcie profil Lata z Estradą na facebooku, aby zawsze być na bieżąco i śledzić harmonogram imprezy!
https://www.facebook.com/latozestrada2019/

lato z estradąlato z estradą materiały prasowe

Więcej o:

SŁUCHAJ ROCK RADIA