Bądź swoim szefem

Redakcja
30.09.2019 15:20
A A A
Dzień Własnego Biznesu

Dzień Własnego Biznesu (MAKRO)

W tym tygodniu na antenie Rock Radia porozmawiamy o tym, jak być swoim szefem. Codziennie po 16:00 zaprasza Tomek Miara.

Czy wiesz, że?
Basista zespołu Kiss – Gene Simmons nie rozpoczął kariery zawodowej od muzyki. Początkowo kształcił się na rabina na w seminarium. Został nauczycielem w Nowym Jorku. Pracę stracił, bo zamiast zachęcać do czytania Szekspira wybierał komiksy ze Spider Manem.


Czy wiesz, że?
Freddie Mercury i Roger Tylor z Queen, zanim zostali muzykami rocka prowadzili stragan w Londynie. Handlowali dziełami początkujących artystów i używanymi ubraniami. Muzycy nie zrezygnowali ze straganu po wydaniu debiutanckiego albumu Queen w 1973.


Czy wiesz, że?
Wokalista Pearl Jam – Eddie Vadder był początkowo pracownikiem na stacji paliw, a także pracował w hotelu w San Diego. Był ochroniarzem.


Czy wiesz, że?
Jagger był początkowo sanitariuszem w szpitalu psychiatrycznym. Zarabiał tygodniowo 4 funty. Chcecie więcej szczegółów? Jagger stracił tam dziewictwo z jedną z pielęgniarek. Czyli są zalety bycia sanitariuszem.


Czy wiesz, że?
Ozzy Osbourne wykonywał wiele zawodów, zanim został gwiazdą rocka. Pracował w rzeźni, przy uboju krów. Był również pomocnikiem hydraulika oraz pracował w fabryce samochodów. Wiecie co tam robił? Stroił klaksony.


Czy wiesz, że?
Słynny lider The Police – Sting zanim stał się gwiazdą rocka i jedną z najważniejszych postaci w historii muzyki był m.in. nauczyciel. W swoim CV, Sting może pochwalić się również byciem poborcą podatkowy, czy kierowcą autobusu

Czy wiesz, że?
Dzień Własnego Biznesu został zorganizowany, aby docenić właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to święto międzynarodowe, które obchodzić będziemy 8 października.
Dzień Własnego Biznesu obchodzi jednocześnie 26 krajów na całym świecie, m.in. we Francji, Grecji, Turcji, Indiach oraz w Chinach.

Inicjatywa ma na celu docenienie i wsparcie przedsiębiorców z sektora handlowo-usługowego oraz celebrowanie przedsiębiorczości. Wydarzenie pozwoli firmom zwiększyć swoją rozpoznawalność wśród klientów, natomiast konsumentom poznać nowe lokale oraz nabyć produkty i usługi po promocyjnych cenach. Poprzez to wydarzenie, podkreślony jest trud i praca właścicieli biznesów, którzy wykonują swój zawód z zamiłowaniem, energią i poświęceniem.

Przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w akcji, mogą zarejestrować się na stronie www.dzien-wlasnego-biznesu.pl i utworzyć specjalną ofertę promocyjną, która będzie dostępna właśnie 8 października. Wszystkie zarejestrowane firmy, wraz z proponowanymi promocjami i rabatami, zostaną umieszczone na interaktywnej mapie. Właściciele biznesów biorący udział w akcji otrzymają specjalny, darmowy pakiet promocyjny złożony m.in. z plakatów i ulotek, by przyciągnąć jeszcze więcej klientów.

SŁUCHAJ ROCK RADIA