Kosmici słuchają Beatelsów

Redakcja
04.02.2018 07:50
A A A
12 lipca na całej kuli ziemskiej można było zobaczyć na nocnym niebie niezwykłe zjawisko - tzw. Superksiężyc. To zjawisko występuje, gdy nasz satelita jest w pełni i znajduje się najbliżej Ziemi. Wydaje się wówczas większy i jaśniejszy niż podczas

12 lipca na całej kuli ziemskiej można było zobaczyć na nocnym niebie niezwykłe zjawisko - tzw. Superksiężyc. To zjawisko występuje, gdy nasz satelita jest w pełni i znajduje się najbliżej Ziemi. Wydaje się wówczas większy i jaśniejszy niż podczas "normalnej" pełni". NA... (Fot. REUTERS/GENE BLEVINS)

Dokładnie 10 lat temu w przestrzeni kosmicznej została wyemitowana piosenka ,,Across The Universe'' zespołu The Beatles.

W 2008 roku przedstawiciele NASA wpadli na dość ciekawy pomysł. Dnia 4 lutego o godzinie 1:00 w nocy wyemitowali utwór Across The Universe zespołu The Beatles w stronę przestrzeni kosmicznej. Wykorzystali do tego ogromną antenę satelitarną. Była to pierwsza w historii próba wysłania sygnału dźwiękowego w postaci utworu do kosmosu. Piosenka Beatelsów została wysłana w stronę Gwiazdy Polarnej. Za pomocą skomplikowanych obliczeń ustalono, że potencjalni mieszkańcy tego ciała niebieskiego mogliby usłyszeć piosenkę dopiero za 431 lat. Wydarzenie to zostało określone przez NASA dniem “Across The Universe”.


Były członek Beatelsów Paul McCartney powiedział:

Znakomicie! Dobra robota! Przekażcie pozdrowienia dla kosmitów.

Yoko Ono dodała:

To początek nowej ery w której będziemy komunikować się z miliardami planet w całym wszechświecie.

Piosenki The Beatles oraz innych zespołów były wysyłane do tamtej pory tylko na orbitę okołoziemską. Docierały one do znajdujących się na niej astronautów. W tym roku obchodzimy 50 rocznice nagrania utworu “Across The Universe”. Pozdrawiamy mieszkańców kosmosu, którzy natrafią na sygnał dźwiękowy. Zachęcamy ich do słuchania Rock Radia.

 
Więcej o:

SŁUCHAJ ROCK RADIA