Muzyczne gwiazdy wielkiego ekranu

Adam Grązka
14.02.2018 16:53
A A A

PIOTR SKÓRNICKI

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku muzycznych gwiazd, które zdecydowały się spróbować swoich sił przed kamerami.

Zdarza się, że niektórzy artyści muzyczni decydują się na występy na wielkim ekranie. W zależności od umiejętności aktorskich otrzymują większe lub mniejsze role. Czasami, jako wykreowane postaci, a czasami, jako oni sami. Według nas jest to wspaniała okazja do zobaczenia swoich ulubionych muzyków w innym wydaniu. A według Was?

1. David Bowie

Nasze zestawienie rozpoczynamy od niekwestionowanej muzycznej legendy. Bowie znany był ze swoich wielu wcieleń, które przybierał w trakcie swojej kariery muzycznej. Muzyk wystąpił również w kilku filmach. Swoją pierwszą rolę otrzymał w 1967 roku w filmie “The Image”. Mogliśmy go podziwiać w aż 36 filmach, między innymi w “Prestiżu” Christophera Nolana, gdzie wcielił się w postać Nicolasa Tesli, czy “Labiryncie” Jima Hensona.

 


2. Dave Grohl

Lider Foo Fighters pojawił się w dwóch filmach. I to bardzo różniących się od siebie. W filmie “Tenacious D: Kostka Przeznaczenia“ wcielił się w Diabła - pana piekieł i wielkiego fana metalu. A kilka lat później zagrał mały epizod w “Muppetach”.

 


3. Gwen Stefani

Piosenkarka No Doubt, jednego z najbardziej znanych zespołów lat 90-tych, miała swoje 5 minut u boku samego Leonardo DiCaprio w “Aviatorze”. Zagrała tam Jean Harlow, gwiazdę amerykańskiego kina z początku XX wieku.

 


4. Phil Collins

Phill od małego wykazywał szczególne uzdolnienia aktorskie. Jego mama pragnęła by ten został aktorem. Pierwszy raz na wielkim ekranie pojawił się w 1964 roku w filmie “Noc po ciężkim dniu”. Może to nieco za dużo powiedziane, bo zagrał tam tylko chłopca w tłumie. Mimo, że kariera muzyczna odciągnęła go od obiektywów kamer to co jakiś czas dostawał małe role epizodyczne w serialach lub filmach. Postać Phila Collinsa pojawia się także w grze “Grand Theft Auto: Vice City Stories”.

 

5. Marilyn Manson

Wygląd i aparycja tego artysty pozwala mu na wcielenie się w ciekawe postaci. Manson zagrał w kilku dobrych produkcjach, m.in.: “Salem”, “Synowie Anarchii” i “Californication”.

 


6. Sting

Jak pewnie wiecie, albo i nie, wokalista The Police chętnie pojawia się w różnych serialach, jako on sam lub filmach, np.: zagrał Dr. Frankenstaina w horrorze “The Bride”. Czasami również podkłada głos do animacji, w których występuje jego postać. Głos Stinga mogliśmy usłyszeć w “Simpsonach” i “Filmie o Pszczołach”

 


7. Fred Durst

Frontman amerykańskiego Nu Metalowego zespołu Limp Bizkit pojawił się w “Dr. House”. Zagrał rolę barmana podczas finału 4 sezonu tego serialu.

 


8. Michael Jackson

Król Popu odegrał rolę Stracha na Wróble w filmie “Czarnoksiężnik z krainy OZ” oraz podkładał głos w animacji “The Lionhearts”. Przez moment możemy go również oglądać w filmie “Faceci w Czerni 2”, jako agenta M.

 
Więcej o:

SŁUCHAJ ROCK RADIA