"Rock nie umarł, ale brakuje młodych talentów" - Tobias Forge

Patryk Korzec
10.07.2018 15:45
A A A
Zespół Ghost: któryś z kolei Papa Emeritus na czele jednego ze składów Bezimiennych Ghuli

Zespół Ghost: któryś z kolei Papa Emeritus na czele jednego ze składów Bezimiennych Ghuli (Materiały prasowe)

Tobias Forge, lider szwedzkiej grupy Ghost, komentuje sytuację muzyki rockowej na rynku muzycznym. Motywuje młode zespoły do podniesienia poprzeczki.

Forge – znany również jako Papa Emeritus czy Cardinal Copia – jest liderem heavy-metalowego zespołu Ghost. W amerykańskim programie „Full Metal Jackie” wypowiedział się w kwestii pozycji muzyki rockowej na rynku muzycznym.
Jego zdaniem rock został zdecydowanie zdominowany przez zespoły obecne na scenie od 30-40 lat. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że zaczynają one powoli znikać, a między nimi a podrzędnymi grupami istnieje muzyczna przepaść.

Co więcej stwierdził że „inne style, inne gatunki muzyczne zdecydowanie lepiej poradziły sobie z wypełnieniem tej luki: pojawiają się i zdobywają duże uznanie.

„Nie chcę w żaden sposób porównywać rocka i hip-hopu. Jestem rockmanem, a nie hip-hopowcem, ale scena hip-hopowa dużo lepiej „wychowała” nowe talenty, bo artyści, którzy pojawili się około 10 lat temu teraz podczas koncertów mają pełne sale, grają na stadionach i odnoszą ogromne sukcesy”.

 

„Zakładam, że jeśli rock przetrwa i jeśli będzie potężny – a zdecydowanie myślę, że będzie tak istotny jak kiedyś - to nie z zespołami, które od 20 lat grają na scenie i się nie wybiły, one już się nie wzniosą na szczyty list. Myślę, że pojawią się nowe grupy o których teraz jeszcze nie wiemy.”

Na koniec zwrócił się do młodych osób słuchających programu:
„15-latkowie, którzy być może teraz słuchają programu – jesteście tymi, którzy te nowe zespoły stworzą. Jesteście tymi, którzy za 10 lat będą tworzyć wielkie zespoły. Dokładnie Wy. Musicie pogodzić się z faktem, że wszystko się bezustannie zmienia.”

Więcej o:

SŁUCHAJ ROCK RADIA