Gwiazdy coverują The Beatles

Wojtek Wojdal
12.07.2018 13:23
A A A
Rob Zombie, fot. mat. prasowe

Rob Zombie, fot. mat. prasowe (Rob Zombie, fot. mat. prasowe)

Marlin Mason razem z Rob Zombie nagrali swoją wersję utworu "Helter Skelter" z repertuaru The Beatles

Cała historia nagrania i wspólnej trasy koncertowej artystów zaczyna się w 2012 roku, kiedy to Marlin Mason wraz Rob Zombie znaleźli się na Twins of Evil Tour i delikatnie się pokłócili. Jednak po upływie 6 lat, panowie znów połączyli siły i rozpoczęli kolejną trasę koncertową po USA i Kanadzie - Twins of Evil – The Second Coming. Artyści postanowili w jakiś nietypowy sposób przypieczętować swój powrót na trasę i stworzyli nową wersję utworu The Beatles – Helter Skelter.

 

Utwór pierwszy raz pojawił się w 1968 roku na „Białym Albumie” Beatlesów. Odbywający dożywocie, Charles Manson twierdził, że zainspirowali go kawałkiem „Helter Skelter” do własnej interpretacji, która pozwalała mu zdobywać demoniczną kontrolę nad swoimi uczniami. W swoim umyślnie uknuł teorię, wedle której piosenka przepowiada koniec cywilizacji i jedynym wyjściem jest zlecanie zabójstw w 1969 roku.

 


Rob Zombie stwierdził, że tworząc cover chcieli zrobić wszystko aby kawałek był jeszcze bardziej mroczny niż w swojej pierwotnej wersji. Dodał także, że liczy na wspólne wykonanie na żywo podczas zbliżających się koncertów.

SŁUCHAJ ROCK RADIA