M.I.A. w hołdzie Amy Winehouse"... Zabrałam Cię do kliniki, byś była czysta, ale nie mogłaś . Twoja przyjaźń znaczyła coś dla mnie, ale Ty zostawiłaś mnie z niczym..."
brzmią słowa tekstu nagrania M.I.A

 

"... Zabrałam Cię do kliniki, byś była czysta, ale nie mogłaś . Twoja przyjaźń znaczyła coś dla mnie, ale Ty zostawiłaś mnie z niczym..."brzmią słowa tekstu nagrania M.I.A

M.I.A. opublikowała nagranie zatytułowane "27", które zadedykowała zmarłej w sobotę Amy Winehouse. Piosenka pierwotnie miała trafić na na mixtape artystki, "Vicki Leekx". W utworze M.I.A. śpiewa o przyjaciółce, którą wciągnęło rockandrollowe życie. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem .

Przypomnijmy, że Amy  zadebiutowała w 2003 roku albumem "Frank", sławę przyniósł jej jednak wydany trzy lata później drugi longplay "Back to Black".

Pod koniec ubiegłego roku cieszyliśmy się jej powrotem do zdrowia , do studia i nową trasą koncertową !
Kilka miesięcy temu "fatalny " belgradzki koncert nie wróżył dobrze , ale nikt z nas nie przypuszczał że wróżył aż tak tragicznie ...Amy dołączyła do grona wybitnych artystów (Hendrix, Joplin, Morrison, Cobain ) ,którzy w wieku 27 lat pożegnali się z życiem .

Na portalach społecznościowych Twitter i Facebook, przede wszystkim na kontach Amy Winehouse, pojawiły się od soboty tysiące wpisów z wyrazami żalu.

Kelly Osbourne: "Nie mogę nawet oddychać w tej chwili, tak strasznie płaczę, straciłam jedną z najlepszych przyjaciółek. Zawsze będę cię kochać Amy i nigdy nie zapomnę prawdziwej ciebie".

Rihanna: "Jestem autentycznie załamana. Droga Amy, zrobiłaś WIELKIE wrażenie na tym przemyśle i na całym świecie w tak krótkim czasie... Za krótkim! Ikony nigdy nie umierają".

Billy Corgan ze Smashing Pumpkins: "Smutno słyszeć o Amy Winehouse. Opłakuję każdego z naszych, kto odchodzi. To tragedia... bez wątpienia."

Lily Allen: "Była taką zagubioną duszą, niech spoczywa w pokoju".

Moby: "To tak strasznie smutne i niepotrzebne. Żałuję, że po naszym występie w Serbii nie byłem w stanie pomóc Amy. Przykro mi".

Elly Jackson z La Roux: "To smutne. Blake powinien zapłacić za zaangażowanie najbardziej utalentowanej dziewczyny naszych czasów w to, co ją zabiło. Podobnie management, który zaplanował jej trasę koncertową dla własnych zysków, kiedy nie czuła się dobrze i fani, którzy oczekiwali zbyt wiele i buczeli, gdy nie zawsze była perfekcyjna".

Boy George: "Nie mogę wyrazić mojego smutku i złości w sprawie Amy Winehouse. Spoczywaj w pokoju, dziecko".

Q-Tip: "Cholera!! Amy...".

Nas: "Spoczywaj w pokoju, siostro. Dlaczego nie wyluzowałaś? Dlaczego odeszłaś?".

Swój żal w internetowych postach wyrazili również: Mark Ronson ,  Demi Moore, Dave Navarro, Dr. Dre, Samantha Ronson, Jessica Alba, zespół The Who, P. Diddy, Kate Moss i grupa Megadeth.

Załamana matka piosenkarki, Janis, przyznała, że śmierć córki była dla niej "kwestią czasu".
Wyznała, że niemal cały dzień przed śmiercią Amy spędziły razem.
Na pożegnanie usłyszała od córki: "Kocham cię, mamo".

Amy Winehouse  zmarła 23 lipca w wieku 27 lat .

SŁUCHAJ ROCK RADIA