OSTATNI WEEKEND W OBIEKCIE!

W piątek 28.10 po raz pierwszy w Polsce zagra na żywo duet THE SWISS (Modular/Australia)!

Jeśli chcecie zobaczyć na żywo, jak powstaje muzyka disco z prawdziwego zdarzenia, nie może Was zabraknąć na występie THE SWISS. Luke Godson i Tony Mitolo przyjeżdżają do Polski po raz pierwszy, w ramach trasy promującej ich najnowsze wydawnictwo. Australijczycy znani są z unikalnych występów, które mają niewiele wspólnego z tradycyjnymi didżejskimi setami. Warto wspomnieć, że swoje sceniczne umiejętności członkowie The Swiss szlifowali między innymi jako współtwórcy zespołu Empire Of The Sun. Luke i Tony przywiozą ze sobą do Warszawy kilkadziesiąt kilogramów instrumentów, za pomocą których podbili już parkiety na kilku kontynentach. Ich koncertowy projekt SwissCo Disco to pełne niespodzianek widowisko, jakiego stołeczni klubowicze jeszcze z pewnością nie widzieli.


Pochodzący z Adelajdy muzycy The Swiss debiutowali w 2009 roku limitowanym wydawnictwem 'Movements EP', które było jednocześnie swoistym manifestem, określającym charakter ich dalszej twórczości. Ich kompozycje, inspirowane muzyką disco z lat 80-tych, zachwycają inteligentnymi nawiązaniami do korzeni i wielowarstwowymi aranżacjami. W 2010 roku projekt THE SWISS znalazł się pod skrzydłami wytwórni Modular, skupiającej takich artystów, jak: Chromeo, Cut Copy, Azari & III, Robyn, Yeah Yeah Yeahs, Bag R aiders czy Klaxons. Współpraca ta zaowocowała drugą EPką, zatytułowaną 'Bubble Bath', na której znalazły się remiksy od Knightlife i Tensnake'a. Wydawnictwo zostało doskonale przyjęte przez publikę, a także innych artystów: wyrazy uznania dla The Swiss płynęły między innymi z ust Erola Alkana, Annie Mac, Aeroplane i Sindena. Jeszcze większy zachwyt wywołała promująca EPkę trasa koncertowa, podczas której Australijczycy wykonywali swoje produkcje przy pomocy perkusji, gitar, keyboardów i komputerów.


Obecna trasa koncertowa, odbywająca się pod nazwą SwissCo Disco, swoją formą zaskakuje podobnie jak poprzednia. Promuje ona wydawnictwo 'Double Or Nothing/Womanthem', którego premierę zaplanowano na 23. września 2011. Na EPce oprócz dwóch utworów oryginalnych, znajdują się remiksy Louisa La Roche, Headmana i Renaissance Mana.


polski support:
KAJKO (Dig For Disco)
LAST ROBOTS
JEDYNAK (Club Collab)
MOCJAN (Siostry)
SOUND REBELLION + VJ KDLK

PIĄTEK, 28.10
OBIEKT ZNALEZIONY
START: 21.00
WSTĘP: 15 pln

SŁUCHAJ ROCK RADIA