RED BULL CURATES: CANVAS COOLER

Od 17 a do 20 maja w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się wystawa prac polskich artystów, którym za płótna posłużyły lodówki Red Bulla.

Od 17 a do 20 maja w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się wystawa prac polskich artystów, którym za płótna posłużyły lodówki Red Bulla. Prace wystawione w CSW powstają w ramach projektu Red Bull Curates: Canvas Cooler, łączącego sztukę współczesną z przedmiotami codziennego użytku. Funkcjonalne dzieła sztuki autorstwa m.in.: Swanskiego, Zbigniewa Hołdysa, Mrufiga, Chu Chu i Goro po zakończeniu wystawy będzie można zobaczyć w wybranych warszawskich klubach.

Red Bull Curates: Canvas Cooler to międzynarodowy cykl łączący sztukę współczesną z przedmiotami codziennego użytku, jakimi są lodówki. Projekt gromadzi najbardziej innowacyjnych artystów, reprezentujących odmienne style i techniki - od tradycyjnego malarstwa przez grafikę komputerową po street art. Wybrani artyści otrzymują białe lodówki i malują je w charakterystycznym dla siebie stylu. Zamieniają je tym samym w funkcjonalne dzieła sztuki, które trafiają później do wybranych klubów w mieście goszczącym projekt.

W polskiej edycji projektu swoje prace zaprezentują m.in.: Swanski, Zbigniew Hołdys, Mrufig, Chu Chu, Goro, Sałata & Kapusta, Olin Gutowski, Leny, Forin, Magda Łapińska, Zrazik, Szara Cegła, Kalina Możdzyńska, Justyna Kościelna, Anna Fijałkowska - Oleksiak, Zuzanna Przybyszewska, Michał Bojara, Kaja Gadomska, Edyta Urwanowicz i Jan Pieniążek i inni.

Więcej informacji na temat projektu Red Bull Curates: Canvas Cooler można znaleźć na stronie www.redbull.pl i stronie CSW www.csw.art.pl  

RED BULL CURATES: CANVAS COOLER
DATA: 17 - 20 maja 2012 r.
MIEJSCE: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa
GODZINY OTWARCIA CSW I CENY BILETÓW W OKRESIE WYSTAWY
Czwartek 12:00 - 19:00, wstęp wolny
Piątek 12:00 - 21:00, bilet normalny 12 zł/ bilet ulgowy 6 zł
Sobota/Niedziela, Noc Muzeów, 12:00 - 1:00, wstęp wolny

SŁUCHAJ ROCK RADIA