KONCERTOWY CZWARTEK W CUDZIE NAD WISŁĄ

Z BRYTYJCZYKIEM KEVEM FOXEM ORAZ ZESPOŁEM MOMO
31.05.2012, start: 19:00, wstęp: 10 pln
(w razie załamania pogody koncert odbędzie się z klubie Czystaojczysta w Koneserze)

KONCERTOWY CZWARTEK W CUDZIE NAD WISŁĄ
Z BRYTYJCZYKIEM KEVEM FOXEM ORAZ ZESPOŁEM MOMO
31.05.2012, start: 19:00, wstęp: 10 pln
(w razie załamania pogody koncert odbędzie się z klubie Czystaojczysta w Koneserze)

Kolejny czwartek w Cudzie nad Wisłą to spotkanie z muzyką światową. Do Warszawy tego dnia zawita Kev Fox, który jest w trakcie trasy koncertowej po Europie. Fox to znany brytyjski tekściarz i wokalista, który ze swoim zespołem zjeździł wiele kilometrów i znany jest już w wielu krajach. Muzyków zasupportują warszawskie talenty - świeża formacja MoMo łącząca muzykę gitarową z elektroniką.

Jeśli go jeszcze nie znacie, chcielibyśmy Wam przedstawić Keva Foxa - muzyka, którego talent do pisania poruszających tekstów porównać można do PJ Harvey czy Thoma Yorke'a. Chociaż jego piosenki najczęściej opowiadają przejmujące mroczne historie o tęsknocie, są okraszone przepięknymi melodiami, a żywe gitarowe loopy, sample i beaty czynią je podobnymi do dokonań Cherry Ghost, Johna Martyn, Nicka Drake'a czy Elbow. Piosenki wzruszają zawartą w nich pełnią emocji, a przeszywający głos Keva nadaje im rzadko spotykane piękno. Ostatnie trzy lata, Fox wraz z zespołem spędził w trasie po Europie, Wielkiej Brytanii i Irlandii, pokonując ogromne odległości i sprzedając ponad 5000 kopii swojejpierwszej EPki 'Help yourself'. W trakcie pobytu w Polsce na jednym z warszawskich koncertów, Kev poznał Andrzeja Smolika. Andrzej zaprosił Keva do swojego studia,gdzie wspólnie nagrali utwór L.O.O.T.T, który stał się singlem promującym album Smolika '4'. Album zdobył status złotej płyty i utrzymywał się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych płyt przez kolejnych 6 miesięcy od jego wydania.

Od kiedy Kev zamieszkał w Polsce, miał okazję tworzyć zwyjątkowo utalentowanymi polskimi muzykami, z którymi wystąpi na warszawkim koncercie:

Skład Kev Fox & The Last Dance:
głos/gitara - Kev Fox
kontrabas - Mark Arland (Pendleton)
gitara/głos - Lee Roberts (PTR)
perkusja/głos - Paweł Osicki (Pogodno),
gitara/klawisze/efekty - Michał Gołąbek (Pidgyn)

Supportową kapelą będzie warszawska formacja MoMo, zespół utworzony przez Annę Ołdak i Michała Mareckiego, określony mianem alternatywnego popu. Zainspirowany muzyką lat 60 i 70. Nawiązuje do elementów country, elektropopu oraz współczesnej muzyki pop. Teksty zostały napisane między innymi przez: Annę Saraniecką, Radosława Łukasiewicza, Igora Spolskiego, Bogdana Loebla, Janka Piętkę.

Po koncercie o afterparty zadba kolektyw Djski Play That Funky Music.

SŁUCHAJ ROCK RADIA