Red Bull Tourbus Tajne Koncerty

Na przełomie maja i czerwca autobus z mobilną sceną na dachu przemierzał polskie miasta w ramach trasy Red Bull Tourbus Tajne Koncerty. Dla publiczności w Poznaniu i na Śląsku wystąpił jeden z najbardziej cenionych polskich zespołów reggae - Vavamuffin!

Na przełomie maja i czerwca autobus z mobilną sceną na dachu przemierzał polskie miasta w ramach trasy Red Bull Tourbus Tajne Koncerty. Dla publiczności w Poznaniu i na Śląsku wystąpił jeden z najbardziej cenionych polskich zespołów reggae - Vavamuffin! Na te wyjątkowe wydarzenia muzyczne nie można było kupić biletu - jedynym sposobem by uczestniczyć w Tajnych Koncertach było zdobycie wejściówki w konkursach Radia Roxy. To co wyróżniało tę muzyczną trasę od innych to nietuzinkowe lokalizacje, które publiczność poznawała dopiero na chwilę przed rozpoczęciem koncertu.

Pierwszym miastem na mobilnej trasie Red Bull Tourbus był Poznań. 29 maja ponad 400 fanów Vavamuffin dało się porwać jamajskim rytmom, które zawładnęły niedostępnymi na co dzień murami Fortu 1 (ul. Książęca) wchodzącego w skład fortyfikacji Twierdzy Poznań.
Drugi przystanek w ramach trasy odbył się zaledwie dwa dni później - 31 maja we Wrocławiu. Zajezdnia autobusowa przy ulicy Grabiszyńskiej - legendarne miejsce na wrocławskiej mapie miasta - ugościła Vavamuffin i blisko 600 ich fanów. Znana między innymi ze strajku Solidarności lokalizacja, tym razem w swych murach przywitała energetyczny koncert.

Miejsce trzeciego Tajnego Koncertu zespołu Vavamuffin stanowiło zapewne największe zaskoczenie dla wszystkich tych, którym udało się zdobyć zaproszenia. Lokalizacją ostatniego koncertu, który odbył się 1 czerwca był Bytom! Kopalnia „Szombierki” i wieża szybu Krystyna, o charakterystycznym kształcie górniczego młota -  jeden z 7 cudów architektury Śląska, stała się świadkiem trzeciego przystanku Red Bull Tourbus Tajne Koncerty.

VIDEO

 

 SŁUCHAJ ROCK RADIA