Wałbrzyski skarb księżnej Daisy w ekranizacji słynnej powieści "Ciemno, prawie noc".

Rozpoczęły się przygotowania do zdjęć ekranizacji bestsellerowej powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc", uhonorowanej w 2013 roku Nagrodą "Nike".

 

Reżyserem filmu będzie Borys Lankosz - twórca wielokrotnie nagradzanego „Rewersu" i „Ziarna prawdy". Jest on również współautorem - wraz z Magdaleną Lankosz - scenariusza filmowej adaptacji. Główną rolę zagra znakomita aktorka filmowa i teatralna Magdalena Cielecka („Katyń”, „Egoiści”, „Pokuszenie”).

 

 

„Ciemno, prawie noc" będzie współczesną, epicką baśnią z elementami thrillera. Główna bohaterka filmu - dziennikarka Alicja - po wielu latach nieobecności wraca do rodzinnego Wałbrzycha, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci. Podążając tropem zagadkowych porwań bohaterka musi stawić czoło temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie - tajemnicy swojego dzieciństwa.

 

 

Mroczni bohaterowie, okrucieństwo wojennej zawieruchy i legenda księżnej Daisy, ostatniej pani na zamku Książ, nierozerwalnie łączą się ze współczesnymi losami Alicji, która w trakcie prowadzonego śledztwa napotyka na swojej drodze postaci niekoniecznie z tego świata... Akcja filmu będzie się działa na trzech płaszczyznach czasowych: współcześnie, na przełomie lat 60-tych i 70-tych oraz w czasie II wojny światowej, nawiązując do legendy o skarbie ukrytym w okolicach Wałbrzycha.

 

 

- „Ciemno, prawie noc" opowiada o przerażającej i niepowstrzymanej sile zła, ale również o tym, że odrobina dobra może dać iskierkę nadziei, którą warto za wszelką cenę ocalić - mówi reżyser Borys Lankosz.

 

Pierwsze zdjęcia do filmu planowane są w lutym przyszłego roku, a premiera w kinach spodziewana jest w 2017 roku.

 

Produkcją filmu, który powstanie w koprodukcji polsko-niemieckiej, zajmie się studio Aurum Film („Carte blanche”, „Ostatnia Rodzina”).

SŁUCHAJ ROCK RADIA