Rock Radio zaprasza na "24 Hour PARTY People"! Słuchaj i łap bilety!

Słuchaj programu "Ranne Kakao" codziennie i łap bilety na wyjątkowy pokaz filmu "24 Hour Party People"! Impreza już w najbliższy piątek - 6 listopada w klubie Sen Pszczoły na Grochowskiej 301/305 w Warszawie!

 

24 HOUR PARTY PEOPLE
Polska premiera filmu na płytach DVD:
19 listopada 2015
Reżyseria: Michael Winterbottom
Występują: Steve Coogan, Danny Cunningham, Sean Harris, Kate Magowan, Simon Pegg i inni
Gatunek: komedia, dramat, muzyczny
Produkcja: Wielka Brytania 2002
Nagrody i nominacje: nominacja do Złotej Palmy, nagrody głównej Festiwalu Filmowego w Cannes
24 HOUR PARTY PEOPLE to oparty na faktach film fabularny Michaela Winterbottoma przedstawiający brytyjską rewolucję muzyczną trwającą od lat 70-tych do początku 90-tych XX wieku.
Zabawny i pełen ironii obraz ukazuje wzrost i schyłek potęgi jednego
z najsłynniejszych klubów świata - Haçiendy, a wraz z nim sceny muzycznej Manchesteru - od Sex Pistols, Joy Division po The Happy Mondays. Założyciel Haçiendy i wytwórni płytowej Factory Records - Tony Wilson - zaczynał
od występów w lokalnej stacji telewizyjnej, by potem stać się jedną
z najważniejszych osób w branży. Film prezentuje bardziej i mniej znane utwory, przemieszane z fantazyjnym odtworzeniem atmosfery koncertów
i tripów narkotykowych, które pozwoliły Wielkiej Brytanii ponownie zająć czołowe miejsce na scenie clubbingu w latach 80-tych.
Obraz twórcy „Alei snajperów” i „Drogi do Guantanamo” dostał nominację do Złotej Palmy podczas 55. Festiwalu Filmowego w Cannes oraz był prezentowany podczas 19. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.
W związku z polską premierą filmu na płytach DVD, wspólnie z warszawskim klubem
Sen Pszczoły organizujemy wydarzenie kulturalne poświęcone dziełu M. Winterbottoma.
W dniu 6 listopada br. o godz. 20:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu 24 HOUR PARTY PEOPLE inaugurujący działalność Alternatywnego Klubu Filmowego Snu Pszczoły.
Po pokazie filmu zapraszamy na koncert poznańskiej grupy MARTIM MONITZ.
MARTIM MONITZ to zespół założony przez muzyków od dawna grających w różnych składach niezależnych. Wszyscy trzej wywodzą się z Pomorza Zachodniego i zespołu Ciastko, który na początku lat 90-tych uprawiał gitarowy jazgot i nową falę. Po drodze były inne składy i gatunki - od punk rocka do muzyki improwizowanej.
Martim Monitz porusza się muzycznie w okolicach noise, nowej fali i post-punk.
W styczniu 2015 niezależna oficyna wydawnicza - Antena Krzyku wydała winyl i CD grupy.
Z recenzji MARTIM MONITZ:
„W tym roku usłyszałem po raz pierwszy i od razu mnie urzekli.
Bardzo interesująca muzyka [ ].” - KRZYSZTOF GRABOWSKI, DEZERTER
„Niepokojąca, ale zaskakująco mało radykalna. Gitary brzmią rewelacyjnie [ ]
Teksty, idealnie wkomponowujące się w dźwięki, nie dają spokoju.[..]” - 10FUCKINGSTARS
Korzenie ich kawałków leżą gdzieś między post-punkiem lat 80-tych, a noise rockiem lat
90-tych. Głos wokalisty owiewa zawsze podmuch szaleństwa.
THE FALL spotyka SONIC YOUTH [..]” - OX FANZINE (DE)
„[ ] zestawienie skandowanych beznamiętnym głosem słów i zimnej muzyki od razu kojarzy się z „Nową Aleksandrią” Siekiery, do której dorzucono noise'owe opiłki i dzikość wczesnego The Birthday Party. I właśnie zderzenie nowej fali z energetyczną nutą rodem chicagowskiego podziemia tworzy zupełnie nową jakość. [...]” - VIOLENCE ONLINE
http://martim-monitz.bandcamp.com www.martim-monitz.com
Podsumowanie:
SEN PSZCZOŁY,
ul. Grochowska 301/305 Warszawa
Piątek, 6.11, godz. 20:00 (drzwi klubu otwierają się o 19:30)
Bilety - 20 PLN
Pokaz filmu 24 HOUR PARTY PEOPLE
Koncert zespołu MARTIM MONITZ
After party

 

Dodatkową atrakcją będzie koncert zespołu Martim Monitz. Ci, którym szczęście nie dopisze i biletów w Rock Radiu nie złapią, mogą kupić wejściówki na miejscu za 20 zł. 

Startujemy o godz. 20.00, ale drzwi klubu otwierać się zaczną już o 19.30. 

"24 Hour Party People" to oparty na faktach film fabularny Michaela Winterbottoma przedstawiający brytyjską rewolucję muzyczną trwającą od lat 70-tych do początku 90-tych XX wieku. Zabawny i pełen ironii obraz ukazuje wzrost i schyłek potęgi jednego z najsłynniejszych klubów świata - Haçiendy, a wraz z nim sceny muzycznej Manchesteru - od Sex Pistols, Joy Division po The Happy Mondays. Założyciel Haçiendy i wytwórni płytowej Factory Records - Tony Wilson - zaczynał od występów w lokalnej stacji telewizyjnej, by potem stać się jedną z najważniejszych osób w branży. Film prezentuje bardziej i mniej znane utwory, przemieszane z fantazyjnym odtworzeniem atmosfery koncertów i tripów narkotykowych, które pozwoliły Wielkiej Brytanii ponownie zająć czołowe miejsce na scenie clubbingu w latach 80-tych.

 

Obraz twórcy „Alei snajperów” i „Drogi do Guantanamo” dostał nominację do Złotej Palmy podczas 55. Festiwalu Filmowego w Cannes oraz był prezentowany podczas 19. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.W związku z polską premierą filmu na płytach DVD, wspólnie z warszawskim klubem Sen Pszczoły organizujemy wydarzenie kulturalne poświęcone dziełu M. Winterbottoma.

Zaplanowany na 6 listopada specjalny pokaz filmu "24 Hour Party People" zainauguruje jednocześnie działalność Alternatywnego Klubu Filmowego Snu Pszczoły.

Po pokazie filmu zapraszamy na koncert poznańskiej grupy Martim Monitz.

Martim Monitz to zespół założony przez muzyków od dawna grających w różnych składach niezależnych. Wszyscy trzej wywodzą się z Pomorza Zachodniego i zespołu Ciastko, który na początku lat 90-tych uprawiał gitarowy jazgot i nową falę. Po drodze były inne składy i gatunki - od punk rocka do muzyki improwizowanej.Martim Monitz porusza się muzycznie w okolicach noise, nowej fali i post-punk.W styczniu 2015 niezależna oficyna wydawnicza - Antena Krzyku wydała winyl i CD grupy.

Imprezę poleca Rock Radio.

SŁUCHAJ ROCK RADIA