Koncert Ennio Morricone w Polsce!

Ennio Morricone wystąpi w Tauron Arena w Krakowie 6 lutego 2017 roku. Występ będzie częścią jego trasy zatytułowanej 60 Years Of Music World Tour.

Podczas koncertów będziemy mogli usłyszeć m.in. utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do "Nienawistnej Ósemki". Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.


Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone jako kompozytora i dyrygenta.

Koncert Ennio Morricone w Polsce!

fot. mat. prasowe

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Nie sposób wymienić wszystkie jego kompozycje. Skomponowana przez Morricone muzyka do "Dobry, zły i brzydki" niezmiennie utrzymuje się na drugiej pozycji w rankingu 200 najlepszych ścieżek filmowych na świecie.


- Czuję się zaszczycony uznaniem, jakiego doświadczyłem w ciągu ostatniego roku - powiedział artysta. - Nagrody, słowa uznania od innych twórców, trasa z Quentinem Tarantino i przede wszystkim widok publiczności, która tak tłumnie przybyła na moje koncerty. Jestem gotowy na kolejną trasę i nie mogę już doczekać się kolejnych występów na żywo.


Podczas koncertu w Krakowie Maestro towarzyszyć będzie jego ulubiona Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie, razem z Morricone, pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów.

SŁUCHAJ ROCK RADIA