DRUM FITNESS - warsztaty perkusyjne dla dziewczyn!

Jeśli od dawna marzysz o zostaniu perkusistką lub po prostu chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego, przyjdź na Drum Fitness - otwarte warsztaty perkusyjne dedykowane dziewczynom.

Właśnie dla kobiet zgrana sekcja rytmiczna z programu Szymona Majewskiego: Agnieszka Trzeszczak (perkusistka, założycielka fundacji Groove of Life i szkoły perkusyjnej Drum Academy) i Zuzanna Ossowska (basistka), organizują bezpłatne zajęcia, na których wszystkie dziewczyny, niezależnie od wieku i muzycznych doświadczeń, mogą usiąść za bębnami.


- Pora zmienić stereotyp, że pewne instrumenty są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Właśnie po to stworzyłyśmy przestrzeń, gdzie w przyjaznej atmosferze dziewczyny mogą spróbować gry na perkusji i sprawdzić się na muzycznym polu - mówią twórczynie inicjatywy.

- Zamiast zaczynać nauczanie od skomplikowanych zasad technicznych, koncentrujemy się na jednym celu: zagraniu do piosenki i pokazaniu, że na perkusji może grać każdy. Gwarantujemy, że po godzinie zajęć, uczestniczki w przyjemny sposób nauczyą się i zagrają z nami swój pierwszy rytm na perkusji - dodaje Agnieszka Trzeszczak, pomysłodawczyni szybkiej metody gry na perkusji.


O potrzebie inicjatywy świadczy fakt, że na pierwszą edycję bezpłatnych warsztatów, która odbyła się w Warszawie w marcu 2016 roku, zapisało się ponad 300 kobiet w wieku od 16 do 68 lat. Od tego czasu Agnieszka i Zuza nie tylko prowadzą regularne kursy perkusyjne, ale także podróżują po Polsce, zachęcając do grania na perkusji coraz większe grono kobiet. Zajęcia odbyły się m.in. w Zielonej Górze i Szczecinie a w planach są kolejne miasta.


Najbliższa edycja warsztatów Drum Fitness odbędzie się w niedzielę 29.01.17 w Warszawie, w Centrum Promocji Kultury Praga Południe (ul. Podskarbińska 2). Wstęp na wydarzenie jest wolny, wystarczy zarejestrować wejściówkę na stronie: www.drumfitness.pl lub www.drumacademy.pl


Organizatorem warsztatów są: Fundacja Groove of Life i Drum Academy

Patronat medialny: Rock Radio

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/308398452889273/

SŁUCHAJ ROCK RADIA