AVANT ART FESTIWAL 2010

Tegoroczna, trzecia już edycja AVANT ART FESTIVAL, nastawiona będzie w szczególności na prezentację nowej sztuki norweskiej, ukazując nie tylko najnowsze dokonania tamtejszych tuzów eksperymentalnej sceny muzycznej, ale także przedstawienia poszukujących i awangardowych teatrów. Obok ścisłej czołówki awangardowych twórców z Norwegii będzie można posłuchać także innych zaproszonych muzyków: z Polski i z całej Europy.

WROCŁAW 24-26 września i  01-04 października

Wśród oczekiwanych gości znajdują się zdolni multiinstrumentaliści i eksperymentatorzy odkrywający nowe przestrzenie na gruncie twórczości muzycznej. Pojawi się pierwsza dama norweskiej muzyki awangardowej - MAJA RATKJE, a także uznani artyści sceny elektronicznej we wspólnej kolaboracji - JAMES PLOTKIN i MICK HARRIS. Pokaz improwizacji dadzą między innymi PUMA i OFFONOFF, stylistyczny eklektyzm przywiezie ze sobą JONO EL GRANDE i RADIAN, pejzaże poezji dźwiękowej zaprezentuje ARVE HENRIKSEN, a nowe horyzonty jazzu wskaże PHALL FATALE ze Szwajcarii.

Avant Art Festival to ważny głos w festiwalowym świecie sztuki. To platforma prezentacji starannie wyselekcjonowanych artystów z różnych kręgów i środowisk. To odważne, międzynarodowe wydarzenie powołane zostało do życia przez Kostasa Georgakopulosa - muzyka, wydawcę, producenta i dyrektora artystycznego Sceny Muzycznej Ery Nowe Horyzonty.

Tu sięgnij po szczegóły http://www.avantfestival.pl/

SŁUCHAJ ROCK RADIA