KATTORNA LIVE w Przesłuchaniu !

3 października w niedzielę o godz. 20.00  w studiu telewizyjnym Radia Roxy Tomek Kin będzie przesłuchiwał polsko-duński projekt KATTORNA .

Kattorna - zespół powstał w lutym 2005 roku w Berlinie, gdzie koncertował w ramach multimedialnego projektu z muzyką Krzysztofa Komedy.


Twórczość Komedy wywarła silne piętno na brzmieniu zespołu. Niewiele ponad 2 miesiące od momentu powstania Kattorna zwyciężyła w ?Europejskich Integracjach Muzycznych", co stało się początkiem sukcesów na kolejnych festiwalach: "Nadzieje Warszawy" i "Berlin Jazz & Blues Award?, po których zespół po raz pierwszy wszedł do studia by zrealizować płytę promocyjną, która dołączona została do magazynu Jazz Forum.

Inne nagrania Kattorny ukazały się m.in. na składankach jazzowych: "The Best of Polish Smooth Jazz" Polonii Records, które znajdowały się w czołówce najlepiej sprzedających się płyt jazzowcyh w Polsce.  
Zespół koncertuje regularnie w Polsce, Niemczech, a także we Włoszech, w klubach jazzowych oraz na festiwalach takich jak m.in.:Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie ?Jazzahead? w Bremie, ?Sounds No Walls? w Berlinie, Ancona Summer Jazz Festival, Marigliano In Jazz (Włochy).

W kwietniu 2009 grupa nagrała i wydała płytę pod szyldem "Straying to the Moon" (nagranie w Studio Polskiego Radia w Koszalinie). Krążek jest utrzymany w mainstreamowym stylu i komedowskim charakterze: nie brak tu motoryki, ekspresji, czy też jazzrockowego "beatu". Składają się na nią głównie kompozycje pianisty Łukasza Pawlika.

Skład zespołu !

Grzegorz Rogala - puzon
Łukasz Pawlik - fortepian
Max Nauta-Simonsen (Dania) - kontrabas
Krzysztof Szmańda - perkusja
Dawid Główczewski - saksofon altowy

Przesłuchania możecie oglądać live  na www.roxy.fm i www.orange.pl

SŁUCHAJ ROCK RADIA