Grolsch rozdał nagrody

Znamy już laureata Konkursu Grolsch Independence Award. Spośród blisko 2000 zgłoszeń jury najbardziej doceniło pracę wideo Michała Brożonowicza. 

Jego pracę można oglądać od 4 do 10 października w warszawskim Centrum Kultury ?Nowy Wspaniały Świat?. Brożonowicz otrzymał statuetkę Grolsch Independence Award oraz 10 tysięcy złotych na rozwój swojej pasji. Jego dzieło zostanie także pokazane w dniach 15 i 16 października w przestrzeni festiwalowej FreeFormFestival.

Michał Brożonowicz studiuje obecnie realizację telewizyjną i filmową w PWSTTViT w Łodzi. Zrealizował dotąd filmy: ?Ja tu rządzę? (dokument inscenizowany/eksperyment; 2009), ?Co słychać? (eksperyment; 2009), ?Przypis do rubryki 'sen'? (fabularny; 2010) oraz ?Mam prawo tu stać? (dokument; 2010; wkrótce premiera!) W ciągu najbliższego roku ma zamiar nakręcić krótkometrażowy film fabularny.

Ideą konkursu Grolsch Independence Award jest poszukiwanie i promowanie talentu młodych, niezależnych duchem artystów, którym trudno zaistnieć na polskiej scenie artystycznej, a których prace nie odbiegają od światowych standardów. Grolsch aranżując wydarzenia artystyczne, chce wspierać twórców, którzy w swoich pracach prezentują niestandardowe spojrzenie na sztukę i otaczający świat. Pomysł na konkurs i nagrodę Grolsch Independece Award powstał po ubiegłorocznej, piątej edycji Free Form Festival, kiedy to Grolsch po raz pierwszy podjął współpracę z festiwalem będącym przeglądem nowoczesnej i niezależnej sztuki europejskiej w środowisku miejskim.

Prace finalistów konkursu OrdiGrolsch Independence Award będzie można oglądać w ?Nowym Wspaniałym Świecie? do 10 października
w godzinach 20.00-24.00.

Jednym z jurorów konkursu był Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Radia Roxy.

 

mat. prasowe

SŁUCHAJ ROCK RADIA