Zobaczcie Live Speche Debelle

Speche Debelle wystąpi 16 października o godz. 19-stej na Free Form Festiwalu w Warszawie .
Bilety na Free Form Festiwal do zdobycia w tym tygodniu na naszej antenie !
Corynne Elliot bardziej znana jako Speech Debelle - rewelacyjna brytyjska poetka i raperka, nagrywająca dla wytwórni Big Dada, oddziału Ninja Tune. Obok Roots Manuvy i The Streets jedna z najciekawszych postaci brytyjskiego hip-hop i r'n'b.

W 2004 roku zadebiutowała utworem Finish This Album, nagranym dla wytwórni Big Dada. Niestety jednak z powodu problemów prywatnych nie zdążyła nagrać albumu.
Po trzy letnie przerwie, powraca do studia z producentem Waynem Lotkiem, z którym nagrywa debiutancki album Speech Therapy. Ten hip-hopowy album doskonale kontrastował z jej delikatnym głosem. Zawiera typowy dla Speech humor oraz jej przemyślenia na temat miłości. Gościnnie na nim pojawi się Roots Manuva w utworze Wheela In Motion.

W 2009 roku album Speech Therapy została uhonorowany prestiżową nagrodą Mercury Prize, pokonując między innymi albumy takich sław jak La Roux, The Horrors, Kasabian czy Florence and the Machine. Jej występ na FreeFormFestival, będzie pierwszym koncertem w Warszawie, artystka wystąpi w składzie live, z towarzyszeniem 4 muzyków na scenie.

SŁUCHAJ ROCK RADIA