Ekskluzywny koncert Marcusa Millera w Warszawie

22 października w warszawskim Klubie Palladium (ul.Złota 9) o godz. 20.00 zagra jeden z najważniejszych basistów dzisiejszego jazzu, żywa legenda jazzu i funky !
Cena biletu: 200 PLN

Marcus Miller - jeden z najważniejszych muzyków dzisiejszego jazzu jest niewątpliwie najbardziej znanym i uwielbianym przez publiczność, basistą jazzu. Jego koncerty za każdym razem są wielkim muzycznym show i dostarczają wspaniałych artystycznych emocji.

Znany ze współpracy z gigantami sceny jazzowej, potocznie określany jest jako wychowanek Milesa Davisa, u boku którego zaczynał swą wielką karierę.

Popularność i uznanie zyskał jako artysta-solista i lider licznych, własnych formacji. Szczególne aktywny jest także jako muzyk studyjny , zapraszany do nagrań innych artystów.

Jego niepokorny bas słychać na blisko 600 albumach , m.in. w nagraniach Milesa Davisa, Arethy Franklin, Luthera Vandrossa, Davida Sanborna, Ala Jarreau, Mariah Carey, Eltona Johna, Briana Ferry'ego czy Franka Sinatry. Dał się poznać także jako wybitny producent muzyczny i kompozytor muzyki do wielu filmów :? Boomerang ? (z udziałem Eddy'ego Murphy'ego i Halle Berry), ? House Party? (z Martinem Lawrencem), ? Ladies' Man ? (z Timem Meadowsem) czy ? Deliver Us From Ev? ( z LL Cool J ). To jego autorstwa jest przebój ? Da Butt ? z filmu Spike'a Lee ? School Daze ?.

Laureat Grammy po trzech latach od brawurowego koncertu Ery Jazzu w 2007 roku, wraz ze swoim nowym zespołem (Marcus Miller + Federico Pena - instrumenty klawiszowe, Sean Jones - trąbka, Alex Han - saksofony oraz perkusista Louis Cato) pojawi się w warszawskim klubie Palladium ( 22 października) i będzie to jedyny, ekskluzywny koncert w Polsce.SŁUCHAJ ROCK RADIA