Trzy gwiazdy Openera na wspólnym koncercie na Niepokornych!

Indigo Tree, Letters From Silence oraz Break Horses - te trzy projekty zagrają w czwartek, 4 listopada, w dolnej sali krakowskiego klubu Żaczek (al. 3 Maja 5). Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Mateusza Lisieckiego. Impreza rozpocznie się o godz. 19.30. Odbędzie się w ramach cyklu Niepokorni.
Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek, który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Organizatorzy stawiają na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. To bardziej alternatywa niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Iowa Super Soccer, The Car Is On Fire, Pustki, Dick4Dick, Afro Kolektyw, Żywiołak, Masala, Czesław Śpiewa, New Century Classics i Pchełki. Producentem imprezy jest Ola Kuczara, gospodarzem Bartek ?Borówka? Borowicz. Impreza wraca do kalendarza kulturalnego po wakacyjnej przerwie.

4 listopada na Niepokornych zaprezentują się:

Indigo Tree

Nagrali dwie świetne płyty, zagrali kilkadziesiąt pięknych koncertów na terenie całej Polski, ale także zagranicą. W 2010 roku wystąpili na festiwalach OFF i Opener. Indigo Tree przebojem podbija polską scenę alternatywną. Ostatni rok należał do nich! Duet Filip Zawada - Peve Lety łączy piękne melodie z angielskimi tekstami. Ich albumy ?Lullabies of Love and Death? (2009) i ?Blanik? (2010) zbierają bardzo pochlebne recenzje. To jest ich moment!
www.myspace.com/indigotree

Letters From Silence
To również duet. Także używają gitar - akustycznej i elektrycznej. Podobnie jak Indigo Tree piszą ładne melodie i okraszają je anglojęzycznymi tekstami. W dorobku mają debiutancką EP. Czasami podczas koncertów zdarza im się zagrać cover, którym rozłożą publiczność na łopatki. Letters From Silence otrzymało specjalne wyróżnienie na Festiwalu Gramy 2010 za utwór ?Sleeve?. W nagrodę grupa wystąpiła w audycji ?Offensywa? nadawanej w radiowej Trójce. Grupa zdobyło również nagrodę główną na festiwalu w Piszu organizowanym przez Program IV Polskiego Radia. Duet grał też w tym roku na Opener Festival!
www.myspace.com/lettersfromsilence

Break Horses
Magda Noweta, wokalistka grupy Let The Boy Decide (występowali na tegorocznym Openerze i OFF-ie), wreszcie odważyła się pokazać swoją solową twórczość. Na początku czerwca dała kilka koncertów z ET Tumasonem i Peterem J. Birchem, teraz szykuje jesienną trasę koncertową i kończy pracę na debiutancką EP. - Głos Magdy Nowety to obecnie, obok wokalu Natalii Fiedorczuk, najciekawszy głos na polskiej scenie alternatywnej - pisała niedawno ?Gazeta Wyborcza?. Magda występuje sama, z gitarą, jednak do Krakowa zaprosi specjalnych gości.
www.myspace.com/breakhorsespl

Mateusz Lisiecki (fotografia)
Rocznik 1990, prawie 1991, student. Mieszka na Dolnym Śląsku: w Wołowie i Wrocławiu. Na swoich fotografiach próbuje znaleźć piękno niezależnie od sytuacji i miejsca, w jakim się znajduje. - Zdjęcia to sposób na wyrażanie samego siebie. Lubię robić zdjęcia aparatami analogowymi, bo przecież kiedyś nie było tych cyfrowych, a ludzie i tak uwieczniali piękne chwile na swoich zdjęciach - mówi Mateusz. W Krakowie zaprezentuje portrety kobiet. Ale to będą wyjątkowe portrety


Bilety na Indigo Tree, Break Horses i Letter From Silence kosztują w przedsprzedaży 10 zł (studenci) i 15 zł (niestudenci). W dniu koncertu będą o 5 zł droższe.

DWA TYGODNIE PÓŹNIEJ:
Something Like Elvis, Ed Wood oraz Zoltar zagrają na listopadowych Niepokornych! Koncertom towarzyszyć będzie wystawa Mariki Szewczyk i Bartka Porszke. Impreza rozpocznie się w czwartek, 18 listopada, o godz. 19.30 w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5).

SŁUCHAJ ROCK RADIA