Warszawa jest kobietą!

Pod koniec listopada Warszawa przypomina sobie, że jest kobietą
Bierze wolne z pracy, poprawia włosy  i  pozwala, żeby znowu było o niej głośno!

2. edycja festiwalu Warszawa jest kobietą! zadedykowana jest Kobietom u władzy! Siłaczkom przodowniczkom, olbrzymkom! Warszawskim Calendar Girls oraz  warszawiankom - cudzoziemkom!  Festiwal to nie tylko spotkania z wyjątkowymi kobietami. To także koncerty, pokazy filmów, spektakle, wystawa oraz przedświąteczny Ciuch Exchange i kiermasz. Warszawa jest kobietą będzie miała swoje huczne otwarcie w Nowym Wspaniałym Świecie - 26 listopada! Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

Mierzymy się z wielkim światem polityki i z ciasnymi boksami w open space'ach korporacji, zachwycamy upływającym czasem i tym, że - jak mówią bohaterki naszej wystawy ?Warszawskie Calendar Girls? - po pięćdziesiątce wielu rzeczy nie trzeba, a wszystko można. Smakujemy wreszcie Warszawę na nowo, dzięki warszawiankom - cudzoziemkom, które wnoszą do stolicy zupełnie nowe zapachy i smaki.

Mówią Kasia Kazimierowska i Kinga Sochacka, organizatorki festiwalu.

Festiwal zainauguruje spotkanie z kobietami u władzy m.in. z Panią Prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz i Barbarą Labuda, bohaterkami filmu ?Trzy Kobiety? z 1995 roku w reż. Marty Meszaros.  Przypomniane zostaną sylwetki niezwykłych kobiet PRL: "siłaczek", "olbrzymek", socjalistycznych celebrytek - Magdaleny Figur i Wandy Gościmińskiej. Wraz z Ewą Toniak (autorką książki, która nas zainspirowała - ?Olbrzymki. Kobiety socrealizmu?), Agnieszką Graff ,Michałem Ogórkiem, i Sylwią Chutnik stworzymy portret przodowniczki I dekady XXI wieku. Udamy się również w podróż dookoła świata z Joanną Piotrowską z Feminoteki i spotkamy z mieszkającymi w Warszawie cudzoziemkami, m.in.: z Lizą Sherzai z Afganistanu - organizatorką Francophonic Festival w Warszawie, aktorką Gianną Benvenuto z Urugwaju i Eleną Egovorą - śpiewaczką z Rosji.

Więcej informacji o festiwalu jutro!

SŁUCHAJ ROCK RADIA