ESN Olympics

ESN Olympics są to zawody sportowe przeznaczone dla studentów zagranicznych przebywających na polskich uczelniach wyższych.

7 maja 2011 roku odbędzie się pierwszy ogólnopolski finał zawodów sportowych dla Erasmusów - zagranicznych studentów przebywających w Polsce - ESN Olympics. Wydarzenie organizowane przez Erasmus Student Network będzie miało miejsce na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Zwycięży drużyna, która zbierze najwięcej punktów w 4 dyscyplinach sportowych.

Już za rok oczy setek tysięcy kibiców z całej Europy zostaną skupione na naszym kraju. Dla wielu młodych osób uczestniczących w międzynarodowej wymianie studenckiej „Erasmus” w Polsce, możliwość przebywania w kraju, który przygotowuje się do Euro 2012 jest bardzo ekscytująca. Stowarzyszenie Wspierania Międzynarodowych Wymian Studenckich Erasmus Student Network Polska postanowiło stworzyć okazję do wspólnej rywalizacji studentom z najdalszych zakątków świata w zawodach sportowych ESN Olympics.

W pierwszym etapie zawodów zostaną wyłonione drużyny z 10 miast Polski, które przejdą do etapu ogólnopolskiego. W rywalizacji o zwycięstwo weźmie udział również najlepsza drużyna z Domu Dziecka wyłoniona w zawodach sportowych Dream Cup.

7 maja na terenie Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie odbędzie się Fina ł ESN Olympics. Wybrani przedstawiciele z finałowych drużyn wezmą udział w 4 różnych dyscyplinach sportowych. Zwyciężą ci, którzy zdobędą najwięcej punktów w każdej z konkurencji. Finałowy dzień zacznie się od zawodów w pływaniu. Rozbudzeni poranną kąpielą zawodnicy przejdą dalej do rywalizacji w piłce nożnej, biegach przełajowych oraz zawodach atletycznych. Po zakończeniu wszystkich dyscyplin zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Dla uczestników finałów przewidziana jest wielka impreza w jednym z warszawskich klubów pod hasłem „International Party”. Studenci będą bawić się przebrani we własne barwy narodowe.

SŁUCHAJ ROCK RADIA