DJ KENTARO

Break Da Funk zaprasza na jedyny w Polsce koncert światowej sławy DJ KENTARO. Japończyk wystąpi 29 maja w warszawskim Obiekcie Znalezionym.

Break Da Funk zaprasza na jedyny w Polsce koncert światowej sławy DJ KENTARO. Japończyk wystąpi 29 maja w warszawskim Obiekcie Znalezionym.

Znany na całym świecie jako jeden z nielicznych turntablistów grających podczas swych koncertów prawdziwą muzykę - bez kakofonii i hałasu, a z największym wyczuciem i niebywałą precyzją.

Pochodzący z Sendai w Japonii DJ Kentaro wszedł na światowe sceny wygrywając w 2002 roku prestiżowe zawody DMC World Championship. Tym samym przeszedł do historii jako pierwszy Azjata z tytułem mistrza świata.

Od tego czasu występował na całym świecie: w klubach i na największych festiwalach muzycznych. W styczniu 2005 ukazało się wydawnictwo DVD "National Geoscratch" z zapisem jego 40 dniowego europejskiego tourne. Kolejny film zrealizowany przez ekipe Kentaropt. "Loop Daigakuin"został obejrzany na YouTube ponad 2.000.000 razyW grudniu 2004 r. ukazał się album Kentaro nagrany dla wytwórni Ninja Tune - była to kolejna część serii "On The Wheels Of Solid Steel". Od tego czasu występował z wieloma uznanymi artystami, a także wyprodukował wiele remiksów.

W 2006 r. DJ Kentaro podpisał kontrakt z wytwórnią Ninja Tune nakładem której ukazał się solowy debiutancki album "ENTER". Album uzyskał status numer 1 na niezależnej liście Oricon w Japonii, a następnie wdrapał się na szczyt listy iTunes Dance Chart zarówno jako singiel oraz jako album. 2010 produkcje Kentaro wchodzą na kompilacyjny album Ninja Tune wydany z okazji 20 lecia istnienia wydawnictwa.

Zagrają:

Koncert DJ KENTARO
After
DJ Spike, Ojciec Karol i DJ Benito

29.05.2011
Obiekt Znaleziony
Pl. Małachowskiego 3
Wejście od godziny 20.00
Bilet 30 PLN

DJ Awards

.   2002 DMC World Final - Champion
.   2002 DMC Japan Final - Champion
.   2001 DMC World Final - 3rd place
.   2001 DMC Japan Final - Champion
.   2001 Teens DJ Championships - Champion
.   2000 VESTAX Extravaganza - World Finalist
.   2000 ITF Japan - 2nd pla

SŁUCHAJ ROCK RADIA