INFORMAL SOUNDS - znani artyści i nowe, zaskakujące aranżacje utworów w wersjach unplugged.

Nietypowe lokalizacje i autentyczne, surowe dźwięki nagrywane na żywo. 28 maja na kanale YouTube.com/InformalSounds ruszył Informal Sounds - nowatorski projekt wyznaczający nowe trendy na polskiej scenie muzycznej, którego partnerem strategicznym jest marka Levi's .

Artyści zaproszeni do udziału w Informal Sounds to ikony polskiej sceny muzycznej. Nietypowe miejsca, ciekawe i niebanalne wykonania w połączeniu z charyzmą wykonawców o niepowtarzalnych osobowościach to pomysł na „rzucenie nowego wyzwania” polskiej scenie muzycznej. „7 wspaniałych” to: Curly Heads, Tymon Tymański, Mela Koteluk, Natalia Przybysz, Kasia Stankiewicz, Paulina Przybysz z projektem Rita Pax oraz debiutujący zespół Terrific Sunday.

Partnerem strategicznym projektu Informal Sounds jest marka Levi's®, słynąca z ciekawych światowych projektów, w które bardzo często zaangażowani są muzycy. Levi's® od ponad wieku współpracuje z artystami, którzy przerabiając i personalizując kultowe produkty marki, wyrażają swój styl. Stawiając w sezonie SS15 na personalizację Levi's® z pomocą Tailor Mastera marki nadał nowe oblicze kurtkom Levi's® Trucker i koszulom Western stworzonym dla każdego z artystów biorących udział w Informal Sounds. Klasyka dżinsowego gatunku stała się unikatowym dziełem sztuki uszytym na miarę muzyków.

Informal Sounds to niepowtarzalne połączenie muzyki i mody. A efekty? Proste, autentyczne klipy, gdzie główna rolę grają naturalny wokal i klasyczne instrumenty. Nowe aranżacje stworzone przez muzyków specjalnie do projektu Informal Sounds i spersonalizowane według ich wskazówek kurtki i koszule Levi's® nadały unikalny charakter i podkreśliły indywidualny styl.

Projekt otwiera Curly Heads - czyli Dawid Podsiadło - wokal, Oskar Bała - gitara, Tomek Szuliński - gitara, Tomek Skuta - bass, Damian Lis - bębny . Zespół powstał w 2010 roku w Dąbrowie Górniczej.  Specjalnie dla Informal Sounds zespół przygotował niesłyszaną dotąd wersję utworu „Synthlove”, pokazując inne oblicze piosenki. Gitarę elektryczną zastąpiła lekko brzmiąca ukulele, a głośne bębny i talerze - shakerem. Teledysk powstał o świcie, na dachu Kamienicy Domu Braci Jabłkowskich w centrum Warszawy.

Kolejne produkcje artystów będą publikowane co dwa tygodnie na YouTube.com/ InformalSounds.

Informal Sounds to wynik współpracy agencji Aliganza, twórcy i koordynatora projektu oraz Fundacji Otwarta Scena www.otwartascena.pl, która była odpowiedzialna za koncepcję
i produkcję klipów. Materiał zrealizował reżyser Robert Tyska i producent muzyczny Leszek Biolik. Nad spójnością wizerunkową i klimatem czuwał fotograf Bartek Wieczorek.

Bądź na bieżąco, śledź nas na Facebooku http://www.facebook.com/informalsounds, Instagramie www.instagram.com/informalsounds i dedykowanej stronie www.informalsounds.com.

O projekcie Informal Sounds

Informal Sounds to awangardowy projekt muzyczny w sieci, który skupia i promuje największe talenty polskiej sceny muzycznej. Przełamuje schematy, prezentuje niesłyszane dotąd wykonania, zaskakuje lokalizacjami i unikalnym klimatem. To wielka muzyczna partyzantka! Artyści, którzy biorą udział w projekcie występują w ciekawych wizualnie lokacjach i ubraniach Levi's® specjalnie do nich dopasowanych. Wszystkie klipy zamieszczane są na kanale YouTube.com/InformalSounds, w odstępie dwóch tygodni.

O marce Levi's®

Marka Levi's® stanowi uosobienie klasycznego i swobodnego amerykańskiego stylu. Od czasu ich wynalezienia przez Levi Strauss & Co. w 1873 roku, dżinsy Levi's® stały się najbardziej rozpoznawalnymi spodniami na świecie. Dziś marka Levi's® dalej rozwija swojego niepohamowanego pionierskiego i innowacyjnego ducha, który jest niespotykany w branży odzieżowej. Nasz wybór odzieży denimowej i akcesoriów, dostępny w ponad 110 krajach, pozwala ludziom na całym świecie wyrazić ich osobisty styl. Aby uzyskać więcej informacji na temat marki Levi's® jej produktów i salonów sprzedaży, odwiedź www.levi.com.

SŁUCHAJ ROCK RADIA