Mastodon wraca do Polski!

Po dwóch latach nieobecności amerykańscy prog metalowcy wracają do naszego kraju. Koncert odbędzie się 22 sierpnia w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Warto także przypomnieć, że ostatnim wydawnictwem kwartetu był album ?Once More Round the Sun? wydany w 2014 roku.

Mastodon został założony w 2000 roku przez perkusistę Branna Dailora i gitarzystę Billa Kellihera.  Ich styl należy określić jako unikatowy, charakteryzujący się progresywnymi konceptami i unikalnymi dźwiękami. Muzyka zespołu ewoluowała na przestrzeni lat. Ich wczesne dokonania cechowały się ciężkim brzmieniem, mocniejszym wokalem i nietypowym aranżowaniem utworów. Natomiast dzisiejsze wydawnictwa to zwrot w stronę prostszych, bardziej komercyjnych kompozycji.

Największym sukcesem zspołu jest z pewnością album „The Hunter”, który został wybrany przez gazety takie jak Classic Rock, Metal Hammer, Kerrang!, Rock Sound czy The Times płytą roku. W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel "Curl of the Burl" zaliczył dwukrotną nominację do prestiżowych Grammy Award.

Obecnie dopiero zaczyna pracować nad nowym materiałem „ Z nadchodzącym nowym albumem, który zaczynamy pisać, chciałbym zrobić coś nowego, a nie popadać w stagnację. Każda nowa płyta to dla mnie możliwość żeby móć zrobić więcej, lepiej - bo powinniśmy robić to lepiej prawda?” - informuje perkusista Brann Dailor w wywiadzie dla Live Nation TV.

Bilety są już dostępne w sieci, jednak nadal nie znane są zespoły supportujące Mastodon.

SŁUCHAJ ROCK RADIA