Iggy Pop się sprzedał! I to jak!

Ostatni solowy album ikony rocka zadebiutował jako nr 17 w Stanach Zjednoczonych. To najlepszy wynik Iggy'ego od 1977 roku i albumu ?Idiot?!

Płyta doszła do pierwszego miejsca w Rock Charts w Stanach Zjednoczonych oraz do 17 miejsca w zestawieniu Billboard 200. Dla porównania ostatni taki sukces Iggy'ego Popa to album „Idiot” z 1977 roku, który osiągnął miejsce 72 na liście Billboard'u.

 

„Post Pop Depression” został wydany 18 marca i nagrany w sekrecie w ciągu zeszłego roku. Zespół Iggy'ego Popa składał się z gitarzysty Queens Of The Stone Age, Josh'a Homme'a jego kolegi Dean'a Fertit'a i perkusisty Arctic Monkeys Matt'a Helders'a.

 

Na albumie znajdują się utwory takie jak „Gardenia” czy „Break Into Your Heart”. Zespół zaliczył debiut koncertowy w talk- show „The Late Show with Stephen Colbert” w styczniu bieżącego roku.

 

Iggy wraz z zespołem wystąpią jako headliner w londyńskim Royal Albert Hall w maju, a następnie ruszą w trasę po całym globie. Josh Homme dodaje „Chcemy występować w małych, pięknych teatrach i salach koncertowych, gdzie nasza obecność wciąż będzie siać zniszczenie”

SŁUCHAJ ROCK RADIA