Sting prezentuje pierwszy singiel z płyty "57th & 9th"!

Jak brzmi pierwszy utwór z nadchodzącej płyty "57th & 9th"? Posłuchajcie!

Zgodnie z zapowiedzią numer jest rockowy i nawet przypomina dokonania wokalisty z czasów The Police.


Na singel promujący dzieło, Anglik wybrał energiczny, okraszony dźwięczącym tamburynem "I Can't Stop Thinking About You". - To piosenka o obsesyjnym szukaniu inspiracji - mówi artysta.Dwunaste studyjne solowe dzieło Stinga ukaże się 11 listopada. Nazwa albumu "57th & 9th" została zaczerpnięta od skrzyżowania ulic na Manhattanie, które artysta codziennie przemierzał w drodze do studia. Tematami przewodnim krążka są podróże i przemieszczanie się, najbardziej wyraźne w autobiograficznym "Heading South On The Great North Road" oraz traktującym o globalnym kryzysie imigracyjnym "Inshallah".


- To rzecz o poszukiwaniu, podróżowaniu, drodze i zmierzaniu w kierunku nieznanego - wyjaśnia. - Stworzyliśmy coś głośnego i energicznego, ale jednocześnie głębokiego.


Muzyk przyznał, że rockowy kierunek zasugerował mu producent Martin Kierszenbaum. Zaś inspiracją dla piosenek była śmierć w ostatnich miesiącach wielu pomnikowych postaci świata rocka, w tym Lemmy'ego, Glenna Freya, Davida Bowiego. Im poświęcona jest na płycie ballada "50,000".


Oto tracklista:

"I Can't Stop Thinking About You"

"50,000"

"Down, Down, Down"

"One Fine Day"

"Pretty Young Soldier"

"Petrol Head"

"Heading South On The Great North Road"

"If You Can't Love Me"

"Inshallah"

"The Empty Chair"


W studiu Stinga wspomogli między innymi perkusista Vinnie Colaiuta, gitarzysta Dominic Miller, a także Jerry Fuentes i Diego Navaira z zespołu The Last Bandoleros.

SŁUCHAJ ROCK RADIA