Pierwszy utwór z nowej płyty Nicka Cave'a!

"Jesus Alone" to tytuł pierwszego utworu z nadchodzącego albumu zespołu Nick Cave & The Bad Seeds. Surowemu nagraniu towarzyszy oszczędny klip.

Monotonny, zapętlony utwór, z niepokojącym przesterowanym tłem, który oparty jest na melorecytacji Nicka Cave'a zapowiada album "Skeleton Tree" i film "One More Time With Feeling". Towarzyszący nagraniu teledysk przedstawia muzyków podczas pracy w studiu. To mocny, pełen emocji i dramaturgii numer.Szesnasty album Nicka Cave'a i jego grupy The Bad Seeds ukaże się 9 września. Dzieło powstało po tragicznych dla wokalisty wydarzeniach, gdy jeden z jego synów-bliźniaków, 15-letni Arthur, spadł z klifu nieopodal Brighton i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.


Oto tracklista:

"Jesus Alone"

"Rings of Saturn"

"Girl in Amber"

"Magneto"

"Anthrocene"

"I Need You"

"Distant Sky"

"Skeleton Tree"


Dzień przed premierą albumu w kinach na całym świecie odbędzie pokaz filmu "One More Time With Feeling", którego twórcą jest Andrew Dominik i właśnie wtedy, przedpremierowo będzie można poznać zawartość muzyczną nowego krążka.


- Posłuchałem całej płyty, próbując znaleźć pomysł na realizację całości - kontynuuje Dominik. - Ostatecznie zgodziłem się, pod warunkiem, że będę mógł zarejestrować czarno-biały obraz w technologii 3D. Nick powiedział, że, delikatnie mówiąc, nienawidzi 3D, więc pokazałem mu stare czarno-białe zdjęcia przez rzutnik z lat 50. Myślę, że takie czarno-białe obrazy i dramaturgia 3D idealnie ilustrują brzmienie płyty i stan paraliżu, w którym znajdował się Nick w tamtym czasie.Film po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Następnie, 8 września, dzieło zostanie wyświetlone w ponad 650 kinach na całym świecie. W Polsce pokazy odbędą się w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż, Poznań 51, Rybnik, Koszalin , Zabrze, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Łódź, Lublin, Katowice, Olsztyn i Rzeszów.


Ostatni album Nick Cave & The Bad Seeds, "Push The Sky Away", pochodzi z lutego 2013 roku.

SŁUCHAJ ROCK RADIA