Patti Smith wraca do Polski!

Patti Smith wraca do Polski. Artystka, która w 2015 roku na OFF-ie zaprezentowała album "Horses", tym razem zaprezentuje przekrojowy repertuar, pojawiając się ze swoim zespołem na 11. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Patti Smith, ikona nowojorskiego punk rocka, wniosła do niego pierwiastek feminizmu i dużą dawkę poezji. Piosenkarka, pisarka, malarka i zagorzała pacyfistka.


Pełna pasji muzyka oraz niesamowita energia płynąca z scenicznego przekazu zrobiły z Patti Smith ikonę rocka i wzór dla wszystkich dziewczyn pragnących zrobić karierę na rockowej scenie. Nigdy nie bazowała na kobiecym seksapilu tylko na intelektualnych wartościach swoich tekstów i bardzo eklektycznej muzyce, w której swoiście mieszały się różne wpływy.


Jej debiutancka płyta "Horses" trafiła na listę stu najważniejszych płyt wszech czasów. W 2005 roku Smith została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury przez francuskiego ministra kultury, a w 2007 roku została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. W 2016 wystąpiła podczas ceremonii noblowskiej, reprezentując laureata literackiej nagrody, Boba Dylana.


Dorobek 70-latki zamyka longplay "Banga" z 2012 roku.

SŁUCHAJ ROCK RADIA