"The Rock of Newport" - nowy rockowy dokument

Dla fanów muzyki rockowej to prawdziwa gratka! Powstaje nowy dokument o muzyce w Newport - "The Rock of Newmont".

Film zatytułowany "The Rock of Newmont" znajduje się na wczesnym etapie produkcji, ale reżyser Nathan Jennings przeprowadził już wywiady z Metallicą, Robertem Trujillo, Skindred Benji Webbe, Sex Pistols, Therapy? oraz z ogromną liczbą innych artystów, aby jak najlepiej opowiedzieć historię walijskiego miasta, które zostało nazwane "The New Seattle".


Jennings wyjaśnia: "Każde miasto ma swój klub i scenę muzyczną, którą ludzie pamiętają. Powodem dla którego scena w Newmont jest tak wyjątkowa, jest to, że znalazła się tam garstka indywidualności, które starały się i poświęcały życie temu, aby doprowadzić do Newport najlepsze zespoły i dawać ludziom muzykę. Te kluby w których od 1991 pojawiała się niezliczona liczba zespołów! Miejsce to zapisało się w historii muzyki i stało się legendą".


Dokument zyskał poparcie ze strony lokalnych władz, parlamentarzystów i członków rodziny John'a Sicolo, którzy byli właścicielami TJ wraz z pracownikami i lokalnymi, niezależnymi handlowcami. Ponadto otrzymał wsparcie i zaangażowanie od niezależnych dzienników handlowych, ośrodków, muzyków, firm i innych instytucji. Jednak, aby udało się w pełni zrealizować projekt potrzebne jest dodatkowe wsparcie i Jennings liczy na 20 000 funtów.


Istnieje wiele możliwosci i zachęt dla tych, którzy pragną wyrazić poparcie dla tej inicjatywy. Każdy datek jest uhonorowany poprzez limitowaną edycję koszulek, podpisane plakaty, bilety na premierę filmu i nazwiska darczyńców na napisach końcowych.


Producenci mówią o filmie w ten sposób:

"Poświęcaliśmy całe dnie na przyswajanie historii muzycznej Newport. Odnajdywaliśmy niezapomniane koncerty, kluczowe wydarzenia, i niebanalne opowieści.

Wydaje się, jakby każdy miał interes w tym projekcie. Wielu ludzi chce być częścią tego, niezależnie od tego, czy są miejscowymi walijskimi zespołami, czy artystami sprzedającymi miliony płyt.

Przewidujemy, że film będzie kinową podróżą w serce i dusze sceny muzycznej w Newport. Chcemy, żeby stał się międzynarodowym hitem w kinach i na festiwalach".


Oprócz wielu zespołów, które udzieliły już wywiadów do filmu, istnieje cała lista tych, z którymi reżyser pragnie przeprowadzić jeszcze rozmowy. Są to m.in.: Greenday, Bad Brains, Oasis, Converge, NOFX, The Mr. T Experience, Minor Threat, Sick of It All i inni.

SŁUCHAJ ROCK RADIA