7. edycja spotkania Grateful Dead

1 sierpnia odbędzie się siódma edycja spotkania Grateful Dead Meet-Up at the Movies, organizowanego przez zespół Grateful Dead. Całość polega na wyświetlaniu w wielu miejscach, w Stanach Zjednoczonych, koncertów i filmów związanych z zespołem. Fani mogą się spotkać i wspólnie celebrować to wydarzenie.

Mimo że zespół zakończył swoją działalność w 1995 roku, to cały czas pamięta o swoich fanach. Pierwsze spotkanie z cyklu "Meet-Up" odbyło się w 2011 roku. W jego trakcie w amerykańskich kinach został wyświetlony film "Grateful Dead Movie". Jest to dokument muzyczny, który przedstawia występy grupy pomiędzy 16 a 20 października 1974 w Winterland Arena.

20 kwietnia zespół Grateful Dead pojawił się na pokazie filmu "Grateful Dead Movie". Spotkanie to odbyło się aby uczcić 40. rocznicę tego filmu. Dodatkowo w trakcie spotkania zespół mógł obejrzeć film dokumentalny "Long Strange Trip".

- Wiosną tego roku Dead Heads zebrał się na 40-leciu The Grateful Dead Movie - powiedział prezes Fathom Events - John Rubey. - Z przyjemnością przedstawiliśmy im okazję aby zorganizować kolejny "Meet-Up".

Tegoroczne Grateful Dead Meet-Up 2017 odbędzie się 1 sierpnia, w dzień 75 urodzin członka Grateful Dead - Jerry'ego Garcia. Dodatkowo, jak zostało oficjalnie podane, wyświetlony zostanie zapis koncertu z 12 lipca 1989 roku ze stadionu RFK w Waszyngtonie, z którego nagranie wcześniej nie było publikowane.

Bilety na siódmą edycję Grateful Dead Meet-Up at the Movies są juz dostępne na stronie Fathom Events. Aby ułatwić widzom znalezienie najdogodniejszej lokalizacji, organizatorzy umożliwiają wpisanie miasta albo kodu pocztowego i w ten sposób kupienie biletu w najlepszym dla nas miejscu.

Track lista z 12 lipca 1989:

"Touch of Grey"
"New Minglewood Blues"
"Mississippi Half-Step Uptown Toodeloo"
"Tom Thumb's Blues"
"Far From Me"
"Cassidy"
"Friend of the Devil"
"Promised Land"
"Sugaree"
"Man Smart (Woman Smarter)"
"Ship of Fools"
"Estimated Prophet"
"Eyes of the World"
"Drums"
"I Need a Miracle"
"Dear Mr. Fantasy"
"Black Peter"
"Turn on Your Love Light"
"Black Muddy River"

SŁUCHAJ ROCK RADIA