Cover przeboju Chłopców z Placu Broni w "Legendach polskich"

Projekt Legendy Polskie przedstawia na nowo znane, tradycyjne polskie historie w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie internetu i mediów społecznościowych. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że kolejnym coverowanym zespołem będą Chłopcy z Placu Broni.

Wideo powstało do utworu "Kocham wolność". Tak jak w przypadku poprzednich odsłon projektu Legendy Polskie, nie wykonują go autorzy - Chłopcy z Placu Broni. Za polski klasyk wzięli się producent Matheo i rockowy wokalista, Damian Ukeje. Klip wyreżyserował Jakub Radej, który utrzymał charakterystyczną dla serii stylistykę łączącą baśniowość z science fiction.

W filmiku Piotr Machalica pojawia się jako Rokita, Tomasz Drabek jako Boruta oraz Aleksandra Paleolog w roli Marysi. Wideo, które można obejrzeć tutaj, nawiązuje też do pozostałych produkcji cyklu "Legendy Polskie".

Wcześniejsze teledyski zrealizowane w ramach projektu to "Cichoszya" Grzegorza Turnaua w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego i "Jezu jak się cieszę" Klausa Mitffocha, którego nową wersję przygotowali Atanas Valkov i Skubas.SŁUCHAJ ROCK RADIA