["Gra o Tron"] Zobacz, jak naprawdę wyglądała bitwa z Białymi Wędrowcami

Wczoraj do sieci trafił krótki film przedstawiający pracę na planie serialu "Gra o Tron". Klip przedstawia pracę nad sceną z 6 odcinka 7 sezonu. Sprawdź, jak powstało m.in. zamrożone jezioro i. zombie niedźwiedź!

W 6 odcinku 7 sezonu drużyna Jona Snowa walczyła z armią Białych Wędrowców! To druga w tym sezonie tak ekscytująca walka! Wiemy już, jak powstawała.

W poniedziałek HBO opublikowało 13-minutowy film zza kulis. Wideo przedstawia "making of" bitwy na zamarzniętym jeziorze. Bitwę kręcono na Islandii oraz w północnej Irlandii. Okazało się, że zalane betonem kamieniołomy nieopodal Belfastu odegrały rolę zamarzniętego jeziora. Twórcy serialu opowiedzieli o malowaniu powierzchni tak, żeby wyglądało na skutą lodem wodę.

W tym krótkim filmie znajdziemy również wywiady z pisarzami, koordynatorami kaskaderów czy aktorami.

- Musieliśmy dużo przejść aby uzyskać zombie niedźwiedzia polarnego. Pomysł powstał jakieś cztery sezony temu i od tego czasu było wplatane w każdy sezon, tylko po to, żeby Bernie [Caulfield - producentka serialu] i ekipa od efektów wizualnych, powiedzieli nam w jak najmilszy sposób "Pieprzcie się, nie stać nas na niedźwiedzia polarnego zombie" - opowiada producent wykonawczy i pisarz D.B. Weiss. - W końcu się udało!

Film jest mieszanką surowych ujęć z wizualnymi efektami specjalnymi.

SŁUCHAJ ROCK RADIA