Ozzy Osbourne w szczerym wywiadzie

W ostatnim wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, muzyk odniósł się do kilku ciekawych kwestii. Zaprzeczył między innymi, że pracuje nad jakimkolwiek nowym materiałem.

Artysta w obszernym wywiadzie, opowiadał między innymi o Black Sabbath, swoim życiu prywatnym, oraz swoich najbliższych planach. Ozzy stwierdził, że muzyka rockowa nie jest martwa, ale mimo wszystko traci na swojej wartości. Na pytanie o nowy materiał odpowiada:

Chciałbym skomponować nową płytę, ale w dzisiejszych czasach to marnowanie pieniędzy, nikt tego nie kupuje...

Oznacza to, że Ousbourne nadal będzie koncentrował się na swojej trasie koncertowej. W tym roku wystąpi też na kilku festiwalach, zaczynając 30 września w Louisville.

Dobra muzyka rockowa na żywo nie jest martwa, ale moim zdaniem przemysł muzyczny naprawdę cierpi. Pozostały około dwie wytwórnie płytowe. Kiedy kilka lat temu byłem obecny na rozdaniu nagród Grammy, zobaczyłem co dzieje się w muzyce. Robią muzykę, nie odrywając się od laptopa. To dla mnie smutna rzecz. Pokazuje jak zmieniły się czasy. Nowoczesna muzyka nas dopadła. Jesteśmy historią.

Muzyk uważa, że to postęp technologiczny jest przyczyną takiego obrotu spraw.

Ludzie nauczyczyli się, że wszystko jest dostępne w sieci. Nie muszą już wychodzić do sklepu po płyte, ponieważ mogą ją sobie pobrać zupełnie za darmo.

Na pytanie o możliwą emeryturę i czy pójdzie w ślady byłych kolegów z zespołu odpowiedział:

Oni odeszli na emeryturę, ale ja nie. Ludzie zapominają, że byłem z Black Sabbath od 1968, ale po 1979 roku byłem sam, aż do teraz. Byłem na własną rękę dużo dłużej niż kiedy byłem z zespołem. Kocham to, co uczynił dla mnie Black Sabbath i uwielbiam to, co z nimi robiłem, ale to nie jest wszystko, koniec, cała moja kariera.

Przy wielu pytaniach, Ozzy zaznacza jak duży wpływ ma na niego żona Sharon. Na pytanie o to jak nauczył się liderowania po odejściu z Black Sabbath odpowiedział:

Nie jestem żadnym liderem. Jest nim moja żona. To Sharon pilnuje mnie i wielu kwestiach mówi co mam robić lub czego nie robić. Słucham jej.

Dowiedzieliśmy się również co artysta lubi robić w wolnych chwilach.

Mam pokój w moim domu, gdzie maluję. Właśnie mieszam kolory. Nie jestem artystą, ale wykonuję projekty. Słucham dużo muzyki z lat osiemdziesiątych. Podobnie jak 90% społeczeństwa, jestem obsesyjnym fanem Gry o Tron. Uwielbiam to!


SŁUCHAJ ROCK RADIA