Jak dobrze znasz Patti Smith? [QUIZ]

1 / 10

W latach 60 wokalistka znajdując się w nie najlepszej sytuacji finansowej podjęła pracę w:

2 / 10

Jak nazywa się perkusista, z którym Patti Smith współpracuje niezmiennie od 1975 roku?

REKLAMA
3 / 10

Utwór "About a Boy" z albumu "Gone Again" piosenkarka poświęciła swojemu muzycznemu idolowi, którym jest:

4 / 10

W 1978 roku Smith nagrała swój największy hit "Because the night" we współpracy z:

REKLAMA
REKLAMA
5 / 10

Czwarty album Patti Smith zatytułowany "Wave" został nagrany z udziałem jednego ze starych przyjaciół artystki. Był nim:

6 / 10

W 1995 roku artystka została gościnnie zaproszona do współpracy z zespołem:

REKLAMA
REKLAMA
7 / 10

W 2006 roku wokalistka zagrała 3,5 godzinny koncert, na którym uroczyście odczytała nazwiska muzyków związanych ze sceną punkrockową, którzy odeszli w poprzednich latach. Wydarzenie miało miejsce w:

8 / 10

W 2010 roku ukazała się wielokrotnie nagradzana książka artystki pt. "Just Kids". Jest autobiograficznym opisem długoletniej przyjaźni z:

REKLAMA
REKLAMA
9 / 10

"Jesteśmy mu wdzięczni za jego ogromną miłość do ludzkości i za to, że daje ludziom świadomość tego, jak ważne jest ocalenie planety". Kogo Patti Smith zaprosiła na scenę podczas festiwalu Glastonbury w 2015 roku?

10 / 10

"To niespotykane". Tak incydent skomentowała szwedzka telewizja SVT. Co się stało podczas występu Patti Smith na tegorocznej ceremonii rozdania nagrody Nobla?

Patti Smith świętuje swoje 70 urodziny! Piosenkarka przyszła na świat 30 grudnia 1946 roku w Chicago. Jej debiutancka płyta "Horses" zyskała miano jednego z najlepszych albumów wszech czasów. Sprawdź, co wiesz najważniejszej kobiecie w historii rocka!
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory