Jak dobrze znasz The Rolling Stones? [QUIZ]

1 / 10

Mick Jagger i Keith Richards przyjaźnili się od dzieciństwa, jednak ich drogi rozeszły się po przeprowadzce rodziny Micka do innego miasta. Gdzie miało miejsce ponowne spotkanie chłopaków, które doprowadziło do powstania zespołu?

2 / 10

Kogo lub co uczcili muzycy wybierając nazwę dla swojego zespołu?

REKLAMA
3 / 10

Kto nie wystąpił w teledysku The Rolling Stones?

4 / 10

Jaki nietypowy element znajdował się na oryginalnej okładce albumu "Sticky Fingers"?

REKLAMA
REKLAMA
5 / 10

Jak nazywał się jeden z założycieli i pierwszy lider zespołu, który zmarł w 1969 roku dołączając tym samym do "klubu 27"?

6 / 10

Którzy artyści występują z zespołem w dokumencie Martina Scorsese "Rolling Stones w Blasku Świateł" z 2008 roku?

REKLAMA
REKLAMA
7 / 10

Jaki tytuł nosi utwór, który Mick Jagger nagrał wspólnie z Davidem Bowiem w 1985 roku?

8 / 10

W którym roku odbyło się tournée Stonesów po Europie, podczas którego po raz pierwszy odwiedzili Polskę i zagrali dwa koncerty w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie?

REKLAMA
REKLAMA
9 / 10

Z jakiego drzewa spadł Keith Richards podczas wakacji na Fidżi w 2006 roku, doznając w rezultacie poważnego urazu głowy?

10 / 10

Z jakiego albumu pochodzi utwór "You Can't Always Get What You Want", początkowo wydany na drugiej stronie singla "Honky Tonk Women"?

Zbliżają się dwie ważne daty w historii Stonesów. 24 marca minie 55 lat od pierwszego koncertu Micka Jaggera i Keitha Richardsa (jeszcze jako Little Boy Blue & the Blue Boys). Dzień później, 25 marca wypada 1. rocznica symbolicznego występu na Kubie.
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory