KLASYCZNA DZIESIĄTKA Marka Starybrata

Codziennie o 06:00 budzi słuchaczy Rock Radia i pozytywnie napędza (nawet w poniedziałek!). Dostarcza wiadomości, o których wstyd nie wiedzieć i organizuje Wam porządną rozgrzewkę intelektualną, czyli Rebus Jebus. Tak, to Marek Starybrat! Dziś zaprezentuje swoją listę najlepszych numerów z klasyki rocka!

Led Zeppelin "Stairway To Heaven"Najczęściej grany kawałek w stacjach radiowych na świecie. Napisany podobnie jak "Bolero" Ravela, tylko że na lepsze instrumenty.

Dire Straits "Money For Nothing"Perła z czasów MTV z jednym z najlepszych klipów w historii. Do tego z niepowtarzalnym Stingiem w chórkach.

I ta perkusja na początku!

Queen "Bohemian Rhapsody"W całości dzieło Freddiego Mercury'ego, który tym kawałkiem pokazał, że opera może być fajna nie tylko dla Bogusława Kaczyńskiego.

The Rolling Stones "Sympathy For The Devil"Boje się tej piosenki i myślę, że Stonesi do dzisiaj mają jakiś układ z królem ciemności.

Jimi Hendrix "Little Wing"Pierwszy kawałek Hendrixa jaki usłyszałem w życiu.

Deep Purple "Smoke On The Water"Pierwszy koncert rockowy na jaki zabrał mnie ojciec.

AC/DC "Thunderstruck"Klip do tej piosenki udowodnił, że mundurek szkolny oznacza rockowa duszę.

Mój dzwonek w komórce.

The Beatles "Don't Let Me Down"Ukazał się jako strona B singla "Get Back" z 1969 roku z tym, że "Get Back" McCartney'a trafiło na 1. miejsce listy przebojów, a "Don't let me down" Lennona tylko na 35. To był "sam środek początku końca" The Beatles.

Zagrali to podczas kultowego Rooftop Concert na dachu wytwórni Apple w Londynie.

David Bowie "Space Oddity"Pierwszy hit Davida Bowiego. BBC grało go podczas transmisji na żywo z pierwszego lądowania na księżycu.

Pink Floyd "Learning To Fly"Pierwszy przebój Pink Floyd po odejściu Rogera Watersa. Dopiero potem nagrali mój ulubiony "The Division Bell".

Z Watersem by nie nagrali ;-)

Copyright © Grupa Radiowa Agory