10 faktów o Bruce'ie Dickinsonie!

Dziś 59 urodziny obchodzi wokalista Iron Maiden - Bruce Dickinson. Muzyk urodził się 7 sierpnia 1958 roku w Worksop w hrabstwie Nottingam. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka ciekawostek, których być może nie znacie.
Występ Iron Maiden podczas festiwalu Sonisphere Festival na Bemowie w 2011 r. Występ Iron Maiden podczas festiwalu Sonisphere Festival na Bemowie w 2011 r. Fot. Bartosz Bobkowski Agencja Wyborcza.pl

#1 Bruce przemierzył długą drogę do Iron Maiden.

Wzorował się na takich mistrzach, jak Ian Gillan i Arthur Brown. Podczas studiów przyłączył się do zespołu Speed. Kolejnym etapem była kapela Shots, aż w końcu trafił do kultowego zespołu - Samson. Grupa ta była głównym konkurentem Iron Maiden, o których Dickinson uważał że są nowym wcieleniem Deep Purple. Wokalista instynktownie czuł, że jego przeznaczeniem jest przynależność do Iron Maiden.

#2 Jesienią 1981 roku dostał zaproszenie do Iron Maiden, jako następca Paula Di'Anno.Zadebiutował w zespole 15 listopada, w klubie Rainbow w Londynie. Koncert okazał się triumfem Bruce'a jako wokalisty, dzięki czemu fani mogli ze sporymi nadziejami oczekiwać kolejnego albumu formacji.

#3 Nagrał piosenkę do filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 5".Wokalista do pracy zaprosił Janicka Gersa. W wytwórni utwór został przyjęty z dużym entuzjazmem. Później na prośbę Steve'a Harrisa, ukazał się na kolejnej płycie Iron Maiden.

The Adventures of Lord Iffy Boatrace The Adventures of Lord Iffy Boatrace https://www.facebook.com/SteveHarrisFanClub/

#4 W swoim dorobku ma dwie książki.

Napisał "Przygody Lorda Ślizgacza" ["The Adventures of Lord Iffy Boatrace"] z 1990 oraz "The Missionary Position" [brak wydania polskiego] z 1992 roku.

Współtworzył także scenariusz do filmu o Aleisteru Crowley'u - "The Chemical Wedding" (2008).

Kongres 590. Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło w Rzeszowie Kongres 590. Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło w Rzeszowie PATRYK OGORZAŁEK

#5 Od 2011 roku artysta udziela się jako prelegent.

Jest tak zwanym specjalistą od marketingu w biznesie. 7 listopada 2016 wystąpił jako gość specjalny Kongresu 590 w podkarpackiej Jasionce. Impreza zgromadziła ponad 2000 przedstawicieli świata biznesu, w tym przedstawicieli Polskiego Rządu.

Piosenkarz Bruce Dickinson Piosenkarz Bruce Dickinson AP/Peter Kramer

#6 Dickinson jest prezenterem radiowym i telewizyjnym.

Wystąpił w kilku programach na kanale Discovery, a jedna z jego audycji radiowych została, w 1993 roku, nominowana do nagrody Sony Radio Academy Awards.

Bruce Dickinson Bruce Dickinson BIGPICTURESPHOTO.COM

#7 Jest cenionym muzykiem.

W 2004 roku był na 8 miejscu rankingu najlepszych rockowych frontmanów wszech czasów, magazynu "Classic Rock".

#8 Był niechcianym dzieckiem nastolatków.

Kiedy miał się urodzić jego rodzice byli młodzi i niedojrzali. Próbowali dokonać aborcji, która się nie udała. Ostatecznie wychowaniem muzyka zajęli się jego dziadkowie. To dało swój wyraz w płycie "Accident Of Birth".

#9 Od dziecka trenował szermierkę.

Po pewnym czasie zaczął osiągać spore sukcesy. Udało mu sie znaleźć na 7. miejscu w Wielkiej Brytanii.

Lot Airlandera zapoczątkował cały program lotów testowych zaplanowanych na kilka miesięcy. Lot Airlandera zapoczątkował cały program lotów testowych zaplanowanych na kilka miesięcy. Joe Giddens / AP / AP

#10 Jego pasją jest latanie.

W chwilach wolnych od koncertów i nagrywania płyt, pracuje jako pilot w angielskich liniach lotniczych Astraeus Airlines. Lata Boeingiem 737-300 oraz Boeingiem 737-700. Dodatkowo, niedawno, zainwestował swoje pieniądze w firmę Hybrid Air Vehicles, która próbuje swych sił w produkcji i promocji.sterowców.

Copyright © Grupa Radiowa Agory