Klasyczna 10 Tomasza Karolaka

W tym tygodniu swoją klasyczną dziesiątkę przedstawi polski aktor i miłośnik rocka - Tomasz Karolak. Zobaczcie jego Klasyczną 10!

10. AC/DC - Whole Lotta Rosie

Uwielbiam AC/DC, ale najbardziej to oryginalne z Bonem Scottem. W czwartej klasie podstawówki otrzymałem płytę koncertową z koncertu w Amsterdamie ze Scottem na wokalu. Kapitalna energia na scenie i świetna muzyka.

9. Billy Idol - Cradle Of Love

Jedną z osób które mnie inspirowały w latach 80 był Billy Idol. Niepokorny, grający muzykę na pograniczy pop-rock. Niesamowity teledysk do "Cradle Of Love", z piękną, tańczącą dziewczyną.

8. Black Sabbath - Iron Man

Nie zapomnę jak mojej pierwszej miłości, mama przywiozła dwie płyty. Jedną z nich, była płyta Black Sabbath. Prawdziwe legendy, świetna, mocna muzyka.

7. Bon Jovi - Livin' On A Prayer

Fantastyczny teledysk, który pokazał nam pod koniec komuny, jak mogą wyglądać spektakularne koncerty, z podwieszaniem pod sceną i lataniem nad publicznością. Uważam, że to fajny, lekki rockowy utwór, który daje dobrą energię.

6. Boston - More Than A Feeling

Chętnie wracam teraz do melodii z lat 70. Świetna kompozycja. Jest takim utworem, który przenosi mnie w inny czas.

5. Def Leppard - Love Bites

Kiedy byłem na festiwalu w Londynie - "Rock of Ages", który jest fenomenalnym przedstawieniem, usłyszałem między innymi Def Leppard. Fantastyczne wydarzenie. Niesamowita historia z perkusistą który stracił rękę i miał specjalnie skonstruowaną perkusję. Dlatego wybrałem "Love Bites".

4. Guns n' Roses - Sweet Child o Mine

Jest to jeden z utworów, który chciałbym, żeby przekonał młodych ludzi do muzyki rockowej. Niesamowity kawałek, który do dziś jest rozpoznawalny i słuchany na całym świecie.

3. Led Zeppelin - Kashmir

Ten zespół musiał się tu pojawić. Kilka lat temu odkryłem ich na nowo. Słucham ich namiętnie w samochodzie.

2. Marillion - Kayleigh

Jeżeli chcę posłuchać utworu o uczuciu, wybieram właśnie ten. Jest to krzyk mężczyzny do kobiety. Bardzo wzruszający kawałek. 

1. Oddział Zamknięty - Obudź się

Oddział Zamknięty i TSA, są dla mnie najważniejszymi polskimi zespołami rockowymi z początku studiów. Niezwykle charyzmatyczny Krzysztof Jaryczewski, którego można porównać do najbardziej charakternych wokalistów rockowych.

Copyright © Grupa Radiowa Agory