[KLASYCZNA 10] Marcina Perchucia!

Po raz kolejny mamy dla was ranking 10 utworów z klasyki rocka!! W tym tygodniu swoją listę utworzył Marcin Perchuć. Sprawdź, jaka jest jego najlepsza dziesiątka!

10. Marillion - Lavender

Jestem fanem wejścia perkusji w ten utwór, jak ona się rozpędza! Mogę słuchać tego mnóstwo razy. Ten fortepian plus ta perkusja to jest czymś przepięknym.

9. Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing

To są łzy. Jak jestem bardziej podatny na sentymentalizm, i usłyszę ten kawałek, to zdarza mi się zatrzymywać samochód aby .... przeczekać...

8. Pink Floyd - High Hopes

Dla mnie Floydzi mogli by się znaleźć w całości, ale wybrałem "High Hopes" bo, jak ukazała się płyta "Division bell" pracowałem w radiu. Nie wiem czy dziś jest taka radość, ale myśmy wtedy siedzieli i gadali: "wiesz ze będziemy mieli to "Division Bell" już za trzy dni?" każdy chciał być tym głosem, który będzie kojarzony z pierwszym odtworzeniem.

Pamiętam jak usłyszałem te dzwony, wiedziałem ze to będzie legendarny utwór.

7. Queen - Somebody to Love

Mogło być "Bohemian Rhapsody", mogło być wiele innych, ale to tez jest jak to się mówi slangiem młodzieżowym "sztos". Ja do dziś mam ciary. Natomiast bardzo się cieszę jak mogę studentom aktorstwa tez puścić jakieś kawałki by poprosić żeby zrobili do tego etiudę. Bez slow, zbiorową. I to "Somebody to Love" jest traktowany przeze mnie jako materiał roboczy. I widzę jak im się zapalają iskry radości i talentu jak słyszą Queen'ow,

6. Toto - Africa

Długi czas kojarzyłem ten kawałek, ale nie widziałem ze to Toto. Jak już wpadłem na ta płytę, to już poleciało, przeplatałem jedna, druga, trzecia. Był to taki mój znak rozpoznawczy w radiu. Do dziś mam listy od słuchaczy w domu, gdzie słuchacze pisali "jak leci Toto to ja wiem ze to Pan"

5. Kult - Polska

Kult się wpisuje w "Kultowość" mojego patrzenia na muzykę. I ta Polska która przyprawia o ciary, szczególnie to nagranie unplugged które jest szczególnie przejmujące. Ten zdarty głos, reakcja ludzi, jest szczególnie muzyczna. Trzeba słuchać a nie gadać, bo to nie ma co gadać. To są takie kawałki które dziękuje ze macie na swojej playliście.

4. Aerosmith - Janie's Got a Gun

Wszyscy mówili ze to taki pop rock, natomiast siła jaka biła z tych utworów i bije do tej pory, przez to że jestem taki sentymentalny, jest dla mnie porażająca. Takie kawałki jak i "Janie's Got a Gun" wywołują ściśnięcie gardła. Kojarzą się z pierwszymi zachwytami nad dorosłym życiem, z pierwszym winem nad morzem w gronie znajomych - taka wolnością.

3. Obywatel G.C. - Nie Pytaj O Polskę

Grzegorz Ciechowski to taka legenda, on wyrósł ponad wszelkie klucze muzyczne. Nowoczesny niesamowicie, te metafory, większe i mniejsze. Nie tylko muzyk ale i poeta. "Nie Pytaj o Polskę" - piosenka na cale życie po prostu.

2. The Offspring - Pretty Fly

W radiu "Pretty fly", był takim kawałkiem który można było katować i rano i w południe. Nie trzeba było czekać na ten nocny dyżur, świetnie się sprawdzał w radiu w sylwestra. Do tej pory chyba się sprawdza. Taki łomotliwy, dynamiczny ale to świetny kawałek, dlatego tez znalazł się w tej liście.

1. Marillion - Kayleigh

Od tego zespołu zaczęła się moja przygoda z - jak to nazywam "muzyką bardziej zaawansowana"
Piosenka z płyty którą kiedyś można było puścić w radiu od początku do końca, nie martwiąc się o przerwy. Wszystkie utwory przechodziły jeden w drugi. Te 45 min można było sobie spokojne kimnąć za konsoleta, ustawiając sobie budzik wiedząc ze za 45 min się skończy. A w słuchawkach tylko Marillion...

Copyright © Grupa Radiowa Agory