[KLASYCZNA 10] - Arkadiusz Jakubik

Zobacz jakie utwory wybrał Arkadiusz Jakubik do swojej Klasycznej 10 w Rock Radiu!

10. AC/DC - Highway To Hell

"Moja ulubiona płyta z nastoletnich czasów. Nawet nie wiesz ile musiałem książek oddać żeby stać się jej posiadaczem... pół biblioteki!"

9. Dżem - List do M.

"Będzie smutno (...) Pamiętam taki koncert 86', moja druga wizyta na festiwalu w Jarocinie który zamykał zespół Dżem. Ale ja wtedy miałem przerąbane w domu... musiałem wracać... koncert nie mógł się skończyć... godzina, dwie, trzy... a tam ostatni pociąg! I wyobraź sobie ,że ja wyszedłem z tego koncertu, żeby zdążyć na pociąg... idąc na stacje cały czas słyszałem jak Rysiek śpiewa..."

8. Iggy Pop - The Passenger

"Mnie ta piosenka jakoś tak bezpośrednio dotyczy, ponieważ.. może nigdy się nie odważę wyjść z instrumentem na scenę, mimo że parę akordów łapie... ale był jedyny raz w moim życiu kiedy wystąpiłem na scenie w roli perkusisty! W prawdzie nie był to kompletny zestaw perkusyjny (...) ale ten kawałek będę do końca życia kojarzył z tą nieszczęsną perkusją... zamiast prawdziwych stojaków na talerze były takie popielniczki [śmiech]"

7. Lech Janerka - Jezu jak się cieszę

"Ogromny szacunek jak i atencja którą darzę Lecha Janerkę, wybitny poeta i autor tekstów...
To była jedna z inspiracji do nagrania tych krótkich anty-przebojów z kolegą Olafem Deriglasoffem, gdzie stworzyliśmy taka płytkę "40 przebojów"."

6. KULT - Arahja

"To jest człowiek instytucja, te wszystkie płyty które nagrał to mistrzostwo świata. Teksty, warstwa liryczna... facet jest po prostu genialny. Jest jednym z moich ulubionych tekściarzy"

5. Oddział Zamknięty - Obudź się

"Tak się zastanawiałem który numer Oddziału wybrać... ale ja się z Krzyśkiem Jaryczewskim przyjaźnie od 19stu lat, byliśmy bardzo blisko. Napisałem musical o Krzyśku, Oddziale Zamkniętym, z piosenkami Oddziału, do tego Krzysiek napisał mnóstwo nowych kawałków (...) Były bardzo poważne plany projektu filmowego, żeby nakręcić film o Krzyśku bo jego historia jest niesamowita."

4. T.Love - Garaż

"Z Muńkiem to wiadomo, idol (...) Jest to moja taka sentymentalna piosenka, ulubiona... jedna z tych pierwszych piosenek jaką uczyłem się grać na gitarze, a potem wiadomo... Ognisko "A my schodzimy do garażu!" i tak dalej i tak dalej [śmiech]... dziewczęta bardzo, baaardzo!"

3. The Doors - Love Her Madly

"Ja ze swoim ,że tak powiem wstydem [śmiech]. Chciałbym państwu się przyznać, że kiedyś, właśnie na tym koncercie gdzie grałem The Passenger na perkusji... Stanąłem po raz pierwszy przed publicznością, przed mikrofonem i usiłowałem zaśpiewać ten kawałek... Jak dostałem nagranie z tego koncertu... to była tragedia, masakra! [śmiech]"

2. Tilt - Nie wierze politykom

"Ja się staram, absolutnie z dala, trzymać od polityki, każdej... w każdym wydaniu. Idę sobie spokojnie, swoją drogą, mam w nosie, że ktoś mnie tam nazwie symetrystą czy coś w tym stylu. Natomiast aktualność tego tekstu jest porażająca... Miałem przyjemność wykonać ten numer na kilku "Męskich Graniach" i to co się działo z publicznością... jak skandowali refren... to są niezapomniane chwile!"

1. TSA - 51

"Jak zaczęliśmy od AC/DC, to zagrajmy polski odpowiednik! Byłem absolutnym, totalnym fanem TSA. Pamiętam świetny koncert, który był nawet lepszy niż gwiazda wieczoru, grali w Opolu w Amfiteatrze przed zespołem Nazareth... No to taki szał jaki był na TSA, to nie było takiego na grupie Nazareth (...) połamane były wszystkie krzesełka [śmiech]"

Copyright © Grupa Radiowa Agory