[KLASYCZNA 10] -Lech Janerka

w każdy piątek nasi goście wybierają swoich 10 ulubionych klasyków rocka, sprawdź co wybrał Lech Janerka!

10 Lennon Instant karma

W ogóle gram dlatego że najpierw byłem fanem Beatlesów (.) to mnie zainteresowało i stworzyło podwaliny mojego grania. Żartując, często opowiadam, że większość moich piosenek była inspirowana Beatlesami (.).

Podobno legenda mówi, że rano Lennon się obudził, siadł do pianina, brzdąknął kilka razy, napisał instant karma a do 18 utwór był nagrany. Producent zapytany ile czasu poświęcił na miks odpowiedział, że tyle ile trwa ta piosenka, dodał  tylko bass

9 Hendrix Crosstown traffic

Swoje granie zacząłem słuchając Beatlesów, ale prawdziwe granie zacząłem od Hendrixa. Fascynujący gitarzysta, bardzo przyzwoity wokalista, niedoceniany moim zdaniem, a Crosstown Traffic to coś co stawiało mi włosy na grzbiecie

8 Slade - Far Far away

Klasyk piosenki ładnej, ale jednocześnie śpiewanej z zadziorem, lubiłem barwę głosu wokalisty

7 Led Zeppelin - Dayer Maker

Niesamowite reggae, trochę nietypowe, bardzo rozbujane i roztańczone, z takim dziwnym smakiem, świetne brzmienie. (..) Utwór bardzo nietypowy i do dzisiaj go słucham z przyjemnością.

6 Beatles - Yesterday

Wersji Yestrdeay jest całą masa. Nigdy żadna, na mnie nie zrobiła wrażenia, po tym kiedy pierwszy raz usłyszałem śpiewającego McCartneya.(...) Najlepsze z tym kawałkiem jest to, że on się wstydził pokazać kolegom ten utwór. Oni byli w okresie mocno rock&rollowym, a on sobie wymyślił delikatny kawałek i się z niego śmiali

5 One Million Bulgarow - Czerwone Krzaki

Kawałek zrobił niesamowite wrażenie, bardzo syntetyczny tekst, nie wiadomo o czym jednocześnie otwierający całą gamę skojarzeń. (..) Był to jeden z niewielu zespołów na koncert którego poszedłem w tamtych czasach. Grali świetnie.

4 Rolling Stones - Honky Tonk Woman

Utwór niesamowicie rozchełstany, bardzo niedbale zaśpiewany, z bardzo dziwnie granym basem, (.) Świetny utwór, ale tylko wersja płytowa (.) ona jest genialna.

3 Queen - Bicycle Race

Dzwonki czyli muzyka faktu, brali coś konkretnego i używali do utworu (.) Ci wzięli dzwonek, zaśpiewali pogodny numer, ze świetną melodią i bardzo dobrym duchem!

2 Beatles - Don't let me down

Niesamowity numer, Lennon wrzeszczy, nagranie jest na żywo, wokal jest przesterowany (.) ale dzięki temu numer ma swój dobry drive i energię.

1 Procol Harum Witer - Shade of Pale

 Jeden z niewielu utworów który się Lennonowi podobał i dlatego go usłyszałem. Gdzieś tam w jakimś wywiadzie się wypowiedział, że jest niesamowity i posłuchałem - faktycznie był niesamowity.

Copyright © Grupa Radiowa Agory