[Klasyczna 10] - Radosław Majdan

Zobacz jakie utwory, do swojej Klasycznej 10 w Rock Radiu wybrał Radosław Majdan

Slade - Far far away

To był powiew zachodu do naszych domów. my wtedy nie mieliśmy za dużo kontaktu z muzyką zagraniczną. (.) Z perspektywy czasu, to był mój pierwszy moment, kiedy muzyka rockowa zaczęła mi się podobać (.)


Ira - Nadzieja

Jest to moja jedna z najbardziej ulubionych kapel.(.) Uwielbiam te ostre riffy gitarowe (.) a także ich niejedne, liryczne opowieści.


Dżem - Wehikuł czasu

My, w gronie przyjaciół piłkarzy, mamy taki zwyczaj, że jeżeli idziemy na wesele do swojego kolegi, to któryś z nas podchodzi do orkiestry i prosi żeby zagrali linie melodyczną do piosenki "Wehikuł czasu", a my wszyscy wtedy wydzieramy się do mikrofonu, śpiewając dla Pana młodego.


AC/DC - Thunderstruck

To jest piosenka, której zawsze słuchałem przed meczami, w samochodzie, jadąc na stadion. (.) Dla mnie, jako dla piłkarza, ona wyzwala emocje i energię (.)


Guns N' Roses - November Rain

Z tym zespołem i z tą piosenką, mam miłe wspomnienia jeżeli chodzi o moją żonę.(.) Na samym początku, już na pierwszej randce, pamiętam ten kawałek grał (.) on jak najbardziej kojarzy mi się z moją żoną.


Metallica - Whiskey In The Jar

To są kolesie którzy mają tyle energii na scenie co lat razem!


Dżem - Sen o Victorii

To jest coś co myślę sobie, że chyba jakbym miał pogrzeb to chciał bym żeby to zagrali. Na zasadzie wartości oraz moich ideałów.(.) Ta piosenka jest fantastyczna, jak słucham tego numeru to niesamowicie mnie ona pochłania.

Lady Pank - Zostawcie Titanica

Piosenka o wielkiej miłości(.) To nie jest piosenka o statku tylko o wielkiej miłości, której nikt nie rozumie, oni płyną swoim życiem i dopłyną tam gdzie chcą.


Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine

Ta kapela to jest dla mnie fenomen. Chłopaki którzy kiedyś sami sprzedawali bilety na swoje koncerty w Hollywood a skończyli jako wielkie gwiazdy muzyki.

AC/DC - You Shook Me All Night Long

Ta piosenka jest dla mnie fenomenem. Ponieważ kojarzy się z kapelą grając dość mocnego rocka a jednak ludzie się przy tym bawią i tańczą. Po prostu fenomen!