[KLASYCZNA 10] - Małgorzata Ostrowska

Zobacz które piosenki wybrała Małgorzata Ostrowska do Klasycznej 10!

Kult - Do Ani

"Kult bardzo lubię, ale to ta piosenka jest szczególna. Tutaj są takie emocje, których w żadnej innej piosence nie odnalazłam. Trafiały prosto w moje serce."

Lech Janerka - Historia Podwodna

"Jako nastolatka chodziłam do szkoły muzycznej, wiec insertowałam się muzyką klasyczną - tylko trochę z obowiązku. Beatlesów doceniłam nieco później, najpierw byli Stonesi. Zawsze były wojny między ich fanami, ale myślę że gdy człowiek przypiszę się do jednej frakcji, to dojrzeje i do tej drugiej."

Metallica - Enter Sandman

"Metallica nie skończyła się na "Kill 'Em All", to cały czas ci sami muzycy i fajna muza. Jest bardziej komercyjna, ale dzięki temu więcej osób wie kim oni są - taka cena. Myślę że dzięki złagodzeniu kompozycji, formy uzyskali to co teraz mają, a gdyby tego nie zrobili nikt by o nich nie wiedział, a co za tym idzie, nie miał pretensji."

The Pretenders - I'll Stand By You

"Pochwalę się, że mój syn gra u mnie na gitarze już od 4 lat. Wcześniej pracował jako techniczny przez wie lat. Poznawał co się dzieje na scenie, uczył się pokory i udało się. Nie byłam dla niego sroga, ale nie miał taryfy ulgowej. Oczywiście miałam obawy czy się sprawdzi, ale jest idealny w swojej roli. Jest niezwykle energetyczny, świetnie gra, a ja mam w nim oparcie."

Led Zeppelin - Kashmir

"Ciężko mi o tej piosence powiedzieć coś ciekawego czy nowego, bo wszystko zostało powiedziane. Jest to klasyka zarówno instrumentalnie jak i wokalnie. Jestem pewna, że każdy rockowy artysta z tej piosenki ciągnie coś dla siebie. To jest kwintesencja klasyki rocka."

Lenny Kravitz - Always On The Run

"Lenny Kravitz jak ściął swoje dredy to bardzo stracił. Ja znam całe mnóstwo kobiet zakochanych w tym wokaliście po prostu przez głos."

Prince; The Revolution - Purple Rain

"Prince zawsze podobał mi się bardziej niż Lenny Kravizt, mimo że - jak to mówił Wołodyjowski - jest wielkości siedzącego psa. Oglądałam film "Purple Rain", bardzo się wzruszyłam, choć jest prosty. Oglądałam też na wideo jego koncert i nie punktował u mnie w okolicach 10, ale prawda bijąca od niego przekonała mnie. Zwłaszcza, że to świetny wokalista, ale też gitarzysta."

The Police - Every Breath You Take

"Bywa że śpiewam koncerty gdzie są same standardy, ale ostatnio dołożyłam je do swojego repertuaru, bo lubię śpiewać fajne, znane numery. Zdarzyło mi się śpiewać na swoim koncercie Iron Maiden czy piosenkę the Police "Roxanna", ale często to zmieniam, bo repertuar jest ogromny."

Martyna Jakubowicz - W Domach Z Betonu

"Wybierałam piosenki z perspektywy wokalistki i Martyna od lat zadziwia przecudnym głosem, do tego piękne piosenki i mądre teksty, które ciągle są aktualne."

Janis Joplin - Summertime

"Wielu artystów, którzy nie powinni wypaść z tego zestawienia musiało ustąpić miejsca. Ale przy tym wyborze nie było takiej możliwości. Zamykamy prawdziwym sztosem - Janis Joplin - Summertime - idealna piosenka na ten czas.